Jak korzystać z IBUK Libra krok po kroku!

Data: 2014-03-25

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z pięcioma innymi bibliotekami publicznymi zakupiła licencjonowany dostęp do publikacji w serwisie ibuk libra. Czytelnicy mają do dyspozycji ponad 380 tytułów, w tym 121 z darmowej oferty serwisu. Wśród publikacji są książki popularno-naukowe, podręczniki akademickie, czasopisma naukowe, poradniki, wybór literatury popularnej.

Bezpłatny dostęp do książek jest możliwy na komputerach przeznaczonych dla czytelnika w Czytelni dla Dorosłych i w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. "Wypożyczenie" czyli dostęp do tych ibuków z komputerów czy innych urządzeń mobilnych poza biblioteką jest możliwy po uzyskaniu kodu PIN w Wypożyczalni dla Dorosłych. Kod PIN do ibuków wykupionych w ramach konsorcjum otrzyma czytelnik, który jest zapisany w Wypożyczalni dla Dorosłych i nie zalega ze zwrotem książek. Uzyskany kod PIN pozwala na korzystanie we wszystkich książek wykupionych przez podlaskie biblioteki w serwisie przez cały rok 2014.

Zapraszamy do zapoznania się z Intrukcją IBUK Libra.

Lista książęk dostepnych w Ibuk Libra

 

 

Zalety e-czytelni Ibuk Libra:
  • robisz własne notatki bezpośrednio w książce
  • dodajesz zakładki
  • tagujesz ważne fragmenty i zakreślasz kolorami
  • wyszukujesz w podręczniku słowa i frazy
  • masz własną e-półkę z książkami
  • możesz wybierać sposród wielu publikacji w języku polskim

Szczegółowych informacji udzielają bibliotekarze.

Data ostatniej zmiany: 2014-01-23 15:29:45

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook