Czytanie z Burmistrzem

Data: 2014-02-13

13 lutego do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce przybyły przedszkolaki z Przedszkola nr 5. W Bibliotece na dzieci czekał już pan Jerzy Sirak, burmistrz Hajnówki. Nasi goście – pan Burmistrz oraz przedszkolaki spotkali się w pięknie odnowionym i zaaranżowanym wnętrzu Czytelni dla Dzieci, aby wspólnie spędzić czas z klasyką polskiej literatury dziecięcej. Pan Burmistrz na poranne spotkanie z przedszkolakami wybrał i przeczytał kilka „zimowych” opowiadań o przygodach Misia Uszatka. Interpretacja bajeczek o sympatycznym misiu z oklapniętym uszkiem bardzo się dzieciom podobała, dlatego też chętnie rozmawiały z panem Burmistrzem o swoich przygodach i zabawach zimowych, dzieliły się wrażeniami z niedawno zakończonych ferii i rozmawiały o innych, ulubionych bohaterach literackich. Dzieci obejrzały również dwa znakomite filmy animowane z cyklu „Miś Uszatek”. Spotkanie zakończyło się wzajemną wymianą upominków. A dzieci zapewniały, że do naszej Biblioteki na pewno przychodzić będą często.

Wizytą pana Jerzego Siraka, burmistrza Hajnówki oraz przedszkolaków z „Piątki” zapoczątkowaliśmy cykl spotkań z klasyką literatury dziecięcej pod wspólnym tytułem „Czytanie z ... Znani hajnowianie czytają dzieciom”. Następne spotkanie już w kwietniu. Naszym gościem będzie pan Tomasz Samojlik.

Zapraszamy!

Urszula Patyk

 

 

 

Data ostatniej zmiany: 2014-02-20 11:36:03

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook