Przedszkolaki w bibliotece

Data: 2014-04-23

Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce w swojej działalności edukacyjnej obok popularyzacji historii regionalnej oraz wiedzy o książce i kulturze prowadzi też zajęcia, których celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej przyrody i ekologii.

23 kwietnia 2014 roku gościliśmy grupę przedszkolaków z Przedszkola nr 2. Dzieci zwiedziły wszystkie działy naszej Biblioteki, a następnie uczestniczyły w zajęciach „Mieszkańcy naszych lasów”. W czasie tego spotkania przedszkolaki  rozpoznawały zwierzęta występujące w Puszczy Białowieskiej, poznawały ich zwyczaje, sposoby zdobywania pożywienia i radzenia w sytuacji zagrożenia.

Dzieci wykazały się doskonałą znajomością klasyki literatury dziecięcej i wspólnie wyrecytowały wierszyk Jana Brzechwy „Dzik” (z cyklu „Zoo”). Na zakończenie spotkania przedszkolaki  rozwiązywały krótkie wierszowane zagadki o zwierzętach.

Dzieci obiecały, że w swoich wiosennych wyprawach do lasu będą uważnymi obserwatorami i swoimi spostrzeżeniami podzielą się z nami podczas najbliższej wizyty w Bibliotece.

Urszula Patyk 

Data ostatniej zmiany: 2014-04-24 10:01:37

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook