Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci poleca....

Data: 2014-03-28

Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz, Pamiętnik grzecznego psa

Bohaterem tej książki jest pies o imieniu Winter, rasy malamut. Poznajemy go, gdy jako młody szczeniak trafia do rodziny Hanki i Henryka oraz ich dzieci czyli Alka i Julki. Od samego początku pies staje się dla rodziny przede wszystkim powodem do zmartwień i kłopotów. Jednak mimo to wszyscy go bardzo kochają. Nikt, łącznie z trenerem nie wiedział jak postępować z psem, który ma mnóstwo energii, siły i zapału do zabawy. Myślę, że wszyscy, byli dla Wintera za mało konsekwentni i stanowczy. Każda sytuacja dla psa była tylko powodem do zabawy, biegania, chociaż dla ludzi nie były to sytuacje zabawne.

Jedną z takich przygód była wizyta szefa i jego rodziny na kolacji u Henryka i Hanki. Winter pozostawiony sam sobie bez śniadania i porządnego spaceru zdemolował mieszkanie i zjadł prawie całą kolację pozostawioną beztrosko na stole przez jego właścicieli.

Wszystkie historie poznajemy z opowieści, które snuje właśnie pies. Opowiada on swoje fajne przygody, z których właściciele wyciągali niekoniecznie dobre wnioski.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Bardzo fajne są dwustronicowe ilustracje.

Myślę, że książkę można polecić właścicielom wszystkich zwierząt, aby dowiedzieli się, jak nie należy postępować ze swoim zwierzakiem.

Irena Patyk. Lat 7 i pół. 

 

Data ostatniej zmiany: 2014-04-27 20:18:55

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook