„W bibliotece szukamy informacji korzystając z Internetu”

Data: 2014-05-10

Kolejnym tematem warsztatów zorganizowanych w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek było pokazanie naszym dzieciom Miejskiej Biblioteki Publicznej jako placówki nowoczesnej, która wciąż zabiega o swoją  atrakcyjność.  Realizuje tradycyjne działania gromadzenia, udostępniania i upowszechniania książki, ale jednocześnie jest też nowoczesnym ośrodkiem informacji, wyposażonym w sprzęt komputerowy umożliwiającym dostęp do informacji i zbiorów cyfrowych.

W bibliotece funkcjonują dwie Czytelnie Internetowe: dla dzieci i dla dorosłych. Dzieci mają do dyspozycji 7 stanowisk, zaś dorośli mogą korzystać z 12 laptopów. Korzystanie z Internetu jest bezpłatne. W czytelni można też korzystać ze swoich laptopów, bowiem biblioteka posiada bezprzewodowe łącze WI-FI.

Dzieci bardzo chętnie zasiadły do bibliotecznych laptopów. Oglądały różne portale i strony internetowe, według własnych pomysłów pod naszym nadzorem wyszukiwały informacji.

Alla Gryc                    

w imieniu Zespołu Pracowników

Miejskiej Biblioteki Publicznej

im. dr. Tadeusza Rakowieckiego.

Data ostatniej zmiany: 2014-05-21 15:28:23

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook