Setny czytelnik IbukLibra

Data: 2014-05-14

BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZBIORÓW W IBUK Libra

ibuk.pl– to polska biblioteka cyfrowa i wypożyczalnia e-booków umożliwiająca korzystanie z książek w formatach elektronicznych za pośrednictwem internetu. Oferta IBUK skierowana jest do użytkowników komputerów oraz urządzeń mobilnych. Jest w tej chwili największą w Polsce wypożyczalnią publikacji akademickich, książek naukowych, czasopism branżowych oraz  książek z różnych dziedzin wiedzy. Obecnie w katalogu IBUK znajduje się prawie 50 tysięcy tytułów, z czego ponad 7 tysięcy jest dostępnych do elektronicznego wypożyczenia. W postaci e-booków na platformie znajduje się m.in. cała oferta Wydawnictwa Naukowego PWN. Oprócz książek naukowych i publikacji akademickich do wypożyczenia dostępna jest również literatura piękna, literatura faktu, atlasy, przewodniki i poradniki. Część z nich to publikacje darmowe. Dostęp do książek uzyskuje się poprzez zalogowanie na indywidualne konto i wniesienie odpowiedniej opłaty abonamentowej, która umożliwia czasowy dostęp do książek.

IBUK Libra jest to specjalna usługa przeznaczona dla bibliotek publicznych, firm i instytucji. Z udostępnionych zasobów korzystać można nie tylko na komputerach znajdujących się w bibliotece, ale także na mobilnych urządzeniach w domu. Do domowego zdalnegokorzystania z kontaIBUK Libra potrzebny jest jednak specjalny, unikatowy kod PIN, który można otrzymaćw Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce. Podczas kolejnych wejść rejestracja nie jest już wymagana, wystarczy zalogować się do własnego konta. Rejestrację do IBUK Libra prowadzą panie Maria Kuryło, Ewa Litwiniec i Paulina Młodzianowska, pracujące w Wypożyczalni dla Dorosłych.

PIN NR 100 - podczasTygodnia Bibliotek świętowaliśmy swoisty jubileusz, nasz przesympatyczny czytelnik, pan Łukasz Stelmaszuk, zarejestrował się do systemu IBUK Libra otrzymując PIN z numerem 100. Z tej okazji uhonorowaliśmy pana Łukasza okolicznościowym dyplomem i książką „Hajnówka w starej fotografii”.

Zapraszamy do skorzystania z tej ciekawej oferty dostępu do zbiorów cyfrowych.

                                                                                                              Alla Gryc. Fot. Paulina Młodzianowska

 

Data ostatniej zmiany: 2014-06-03 18:25:33

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook