Inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Data: 2014-06-02

Dnia 02.06.2014 r. zainaugurowaliśmy w bibliotece XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegorocznej kampanii czytania patronuje hasło „Czytanie – mądra rzecz”. Coroczna akcja przypomina o tym, jak ważne jest codzienne czytanie dzieciom, choćby przez zaledwie dwadzieścia minut dziennie. Ta pozornie drobna czynność jest ogromną inwestycją w przyszłość każdego dziecka. Czytanie rozwija wyobraźnię, zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój nie tylko intelektualny, ale także i społeczny.

Wyrażając swoje poparcie dla tej kampanii, przez cały tydzień pracownicy biblioteki spotykali się z dziećmi z hajnowskich przedszkoli, aby im poczytać i porozmawiać z nimi o książkach. Pierwszymi gośćmi były dwie grupy dzieci z Przedszkola Nr 5, pod opieką pań: Renaty Bartoszewicz, Sylwii Filinowicz, Joanny Suchodoły i Jolanty Dudzicz.

Spotkanie rozpoczęło się wierszem „Lokomotywa” Juliana Tuwima czytanym przez panią dyrektor, Allę Gryc. Kolejne teksty czytały bibliotekarki pracujące w działach udostępniania książki. Pani Ewa Boratyńska starszy bibliotekarz Oddziału dla Dzieci. Pani Paulina Młodzianowska młodszy bibliotekarz Wypożyczalni dla Dorosłych. Pani Alicja Karczewska starszy kustosz pracująca w dziale opracowania zbiorów, ale wielokrotnie widoczna w obu działach, u dzieci i dorosłych. Pani Maria Kuryło starszy bibliotekarz Wypożyczalni dla Dorosłych. Repertuar czytanych wierszy był starannie przez panie dobrany do wieku naszych milusińskich słuchaczy.

Po czytaniu rozmawialiśmy o czytaniu, o książkach i bibliotece. Była też część artystyczna w wykonaniu dzieci. Szymon Wakuliński wystąpił z piękną recytacją wiersza. Mogliśmy też wysłuchać wiersza w wykonaniu Oliwki Zakroczymskiej. Wielkie brawa! Na pożegnanie dzieci zaśpiewały  piosenkę.

Pamiątką po tym jakże nam miłym spotkanio-czytaniu pozostaną piękne kwiaty wykonane z kolorowej bibuły, podarowane nam przez dzieci. Serdecznie dziękujemy.

Paulina Młodzianowska, fot. Halina Giermaniuk

Data ostatniej zmiany: 2014-06-07 11:34:24

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook