Lekcja biblioteczna

Data: 2014-11-12

12 listopada 2014 r.  dzieci z Przedszkola Nr 2 po raz kolejny odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży, a tym razem celem ich wizyty była lekcja biblioteczna pt. „Dbam o zdrowie”. Pięciolatki będące w trakcie realizacji ścieżki edukacyjnej popularyzującej szeroko rozumianą tematykę prozdrowotną, jak się okazało, posiadają już sporą wiedzę na temat zdrowego trybu życia.  Dobre nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat, dlatego Panie przedszkolanki – Barbara Kiślak i Ewa Horosz, przykładają dużą uwagę, by przedszkolaki zdobyły jak największą wiedzę w tym temacie. Dzieci z entuzjazmem wysłuchały krótkiej pogadanki na temat zdrowego odżywiania, dowiedziały się, co to jest piramida zdrowego odżywiania i dlaczego dzieci w ich wieku powinny sięgać wyłącznie po produkty zdrowe i pożywne. Tradycyjnie, pani bibliotekarka przygotowała zestaw literatury poświęconej tematowi zdrowia. Najmłodszym czytelnikom do gustu przypadły książki kulinarne dla dzieci i rodziców, zachęcające do wspólnego, rodzinnego gotowania.  Przedszkolaki opowiedziały też o swoich pierwszych krokach kulinarnych, stawianych pod okiem pań przedszkolanek, zdradziły też, że w planach mają wspólne przygotowanie najzdrowszych kanapek na świecie, z ciemnego pieczywa i duża ilością warzyw.  Zagadki przygotowane dla dzieci z Przedszkola Nr 2 okazały się być miłym urozmaiceniem lekcji bibliotecznej.

W dalszej części zajęć przedszkolaki otrzymały kolorowanki przedstawiające piramidę zdrowego odżywiania, które samodzielnie pokolorowały i zabrały do domów, by już zawsze świadomie wybierać to, co jedzą.  

Wizyta dzieci była też okazją do przygotowania mini wystawy prac jednego z przedszkolaków, Juliana Iwaniuka, którego rysunki zwierząt od dziś można oglądać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Cieszy nas, że wśród najmłodszych hajnowian jest tyle zdolnych i utalentowanych dzieci, dlatego z miłą chęcią promujemy ich w naszej bibliotece.

Joanna Kisielewicz

Fot. Anita Sacharczuk

Data ostatniej zmiany: 2014-11-14 19:40:42

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook