„Rodzinne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza”

Data: 2014-11-06
Jakub Bierski, uczeń klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 6 w Hajnówce, został laureatem pierwszej nagrody w konkursie Rodzinne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza, ogłoszonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Konkurs, adresowany  do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w zamierzeniu organizatorów miał być przedłużeniem corocznej akcji „Narodowego Czytania”. Tegoroczną, czwartą edycję, organizowaną pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego, poświęcono Trylogii Henryka Sienkiewicza. Hajnowską akcję opieką otoczył burmistrz Miasta - Pan Jerzy Sirak, jemu też przypadł zaszczyt uroczystego wręczenia pierwszej nagrody Jakubowi Bierskiemu.
 
Pracę konkursową Jakuba Bierskiego jury bezapelacyjnie uznało za najlepszą, wyróżniała ją przede wszystkim dojrzałość stylu. „…Zainspirowany Narodowym Czytaniem Trylogii Henryka Sienkiewicza, w którym miałem zaszczyt brać udział postanowiłem zachęcić do czytania swoich rodziców… w naszym domu odbyło się rodzinne czytanie… zacząłem czytać „Ogniem i mieczem”…. moja mama czytała „Pana Wołodyjowskiego, a na końcu tata czytał „Potop”… rozmawialiśmy o twórczości Henryka Sienkiewicza…. Książki te pisane są dość trudnym językiem, ale daliśmy sobie radę z ich interpretacją. Było przy tym dużo zabawy. Miło spędziliśmy wspólnie czas.”
 
Jakub, mimo bardzo młodego wieku, ma już sprecyzowane plany na przyszłość. Marzy o tym, by zostać naukowcem - wulkanologiem lub astronomem, gdyż te dyscypliny wiedzy od zawsze go pasjonują. Jakub lubi szkołę i naukę, ma świadomość, że otwierają przed nim wiele możliwości i pozwalają poszerzyć życiowe horyzonty. Uwielbia też czytać książki, dlatego z wielkim entuzjazmem włączył się do akcji „Narodowego Czytania”, choć jak sam przyznał,  przygotowanie się do czytania Trylogii Sienkiewicza wymagało sporego przygotowania i wysiłku. 
 
Burmistrz Jerzy Sirak, wręczając Jakubowi główną nagrodę, wyraził swoje uznanie i życzenie, aby w naszym mieście było więcej takich dzieci i młodzieży, a wtedy nasza przyszłość byłaby lepsza i bezpieczniejsza. Pogratulował też rodzicom Jakuba, którzy wspierają i mobilizują syna w jego działaniach, zachęcają do nieustannej pracy nad sobą, czego najlepszym dowodem są jego osiągnięcia i sukcesy w nauce. My również przyłączamy się do gratulacji, życzymy Jakubowi, by wszystkie jego plany i marzenia zrealizowały się w najbliższej przyszłości, a jego zapał i entuzjazm do nauki owocował kolejnymi sukcesami. Wierzymy, że Jakub na zawsze pozostanie wiernym przyjacielem książki i naszej biblioteki.
 
Joanna Kisielewicz, fot. Paulina Młodzianowska
 
 

Data ostatniej zmiany: 2014-11-20 19:28:14

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook