Pokaz filmu Beaty Hyży-Czołpińskiej "Carska Białowieża"

Data: 2014-12-29
Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu Beaty Hyży-Czołpińskiej "Carska Białowieża" w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce w dniu 29.12.2014 r. (poniedziałek) o godz. 17:00. 

Film CARSKA BIAŁOWIEŻA pokazuje cenne historycznie zabytki carskiej architektury drewnianej i murowanej w Białowieży i w regionie Puszczy Białowieskiej. Jest to jedyny w kraju kompleks architektoniczny zespołu pałacowego i obiektów kolejowych z czasów carskich, którego powstanie jest ściśle związane z istnieniem Puszczy Białowieskiej. Ten unikatowy fenomen stanowi wyjątkowo cenne dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Podlasia. Niestety, choć region Puszczy Białowieskiej jest chętnie odwiedzany 
przez polskich i zagranicznych turystów, to bezsporny fakt powiązania pierwotnej przyrody i architektury carskiej - która nie powstałaby w tym miejscu, gdyby nie wcześniejsza tradycja królewska, możliwość polowań i żubry- pozostaje do tej pory niezauważony i niewykorzystany turystycznie. 
W filmie wykorzystano unikatowe, archiwalne fotografie rodziny carskiej - z oficjalnych uroczystości czy polowań, jak również przedstawiające jej prywatne życie, zdjęcia zabytkowego kompleksu architektonicznego zespołu pałacowego i obiektów kolejowych z czasów carskich w Białowieży oraz innych obiektów architektonicznych regionu, związanych z czasami carskimi.

czas filmu:35 minut
Jego producentem jest Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia, a jest to "Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014 Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
 

Data ostatniej zmiany: 2014-12-20 22:27:27

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook