Hajnowski Klub Fantastyki TerraMare

Data: 2015-01-22

Początek nowego roku to dobry moment na podsumowania, między innymi na zbilansowanie dotychczasowej aktywności Hajnowskiego Klubu FantastykiTerraMare.  Klub rozpoczął działalność spotkaniem organizacyjnym, które obyło się 17 października 2014 r. w Czytelni dla Dorosłych. Od tego czasu odbyło się czternaście spotkań klubowych, wspólne wyjście do kina i jeden (cało)nocny maraton filmowy.

Na spotkaniach pojawia się średnio około 10 osób; dotychczasowy – potrójny - rekord spotkania to 16 uczestników. Widujemy się zazwyczaj we wtorki, około godziny 16:00.

Powstała również strona na facebooku Hajnowski Klub Fantastyki TerraMare, na której pojawiają się najważniejsze komunikaty dotyczące działania klubu oraz informacje o nadchodzących konwentach i innych wydarzeniach związanych z szeroko pojętą fantastyką. Działa również facebookowa grupa Hajnowski Klub Fantastyki (25 członków).

W ramach spotkań gramy w gry planszowe (Dixit, 7Smoków, Sabotażysta, Tajemnicze Domostwo), oglądamy filmy (InterstellarCzarownicaRoman Barbarzyńca,Wasza WysokośćWiedźmikołajStrażnicy Galaktyki) i seriale (ConstantineBibliotekarze) o tematyce fantastycznej, dyskutujemy o przeczytanych książkach, przeglądamy zakupione do biblioteki nowości, a także wysuwamy własne propozycje zakupów.

Miło jest nam również poinformować, iż od stycznia, w Czytelni dla Dorosłych, prenumerowana jest Nowa Fantastyka (miesięcznik literacki poświęcony fantastyce).

Paulina Młodzianowska, fot. Alla Gryc, Ewa Kulik, Paulina Młodzianowska

 

Data ostatniej zmiany: 2015-01-22 19:45:55

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook