Klub Literacki

Data: 2015-01-21

Piszemy wiersze, malujemy obrazy, jesteśmy obecni… pisze Edward Lipiński -  prezes Klubu Literackiego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego  - w jednym ze swoich wierszy.

Tak, Klub Literacki skupia wszystkich którym w duszy gra… poezja. Zapraszamy na spotkania tych, którzy piszą wiersze, lubią je czytać i ich słuchać. Spotkania odbywają się w każdą drugą środę każdego miesiąca (wyłączając święta). Spotykamy się o godzinie 17.00 w Czytelni dla dorosłych (I piętro).

Żeby nie zapeszać powodzenia w Nowym Roku, pierwsze spotkanie odbyło się jeszcze w grudniu 2014 r. Nasze zaproszenie przyjęli: Marta Snitkowska, Wiesław Lickiewicz i Edward Lipiński. Rozmawialiśmy, czytaliśmy, poznawaliśmy siebie i swoje wiersze. Spotkanie przebiegło w miłej, życzliwej i nastrojowej atmosferze.

21 stycznia odbyło się drugie już spotkanie Klubu Literackiego.  Było nas już sześcioro: Lilla Orabczuk, Marta Snitkowska, Dorota Samocik,  Edward Lipiński, Wiesław Lickiewicz i Włodzimierz Muśko. Większe grono, więcej czytanych wierszy, tak też i wzruszeń też było więcej. Ciepło, serdecznie, życzliwie i poetycko, fajna przyjacielska atmosfera. Z ramienia biblioteki spotkanie prowadziły opiekujące się Klubem Literackim: Alla Gryc i Joanna Kisielewicz.

Pierwszą okazją do prezentacji twórczości Klubu Literackiego będzie przed walentynkowy wieczór wierszy o miłości  w wyborze i  interpretacji hajnowian zaplanowany na 4 lutego 2015 r.

Alla Gryc w imieniu zespołu pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego.

 

Data ostatniej zmiany: 2015-02-16 09:06:59

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook