Czytamy w podróży... Herberta - wtorek 24 marca 2015

Data: 2015-03-24

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce włączyła się do  ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Czytam w podróży... Herberta" organizowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. 

„Czytam w podróży…Herberta”  jest kolejnym przedsięwzięciem promującym czytelnictwo, upowszechniającym i zachęcającym do czytania tekstów tego wybitnego poety, eseisty i dramatopisarza organizowanym przez Fundację w ramach kampanii „Pan Cogito”. Akcja będzie realizowana w różnych środkach transportu (tramwajach, PKP, PKS, liniach lotniczych). Pasażerom czytającym książki i wszystkim zainteresowanym ogólnopolską kampanią będą wręczane zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, które być może zainspirują do zainteresowania twórczością Poety i poezją w ogóle. Akcja zaplanowana jest na 24 marca (wtorek).

W tym dniu każdy czytelnik naszej  biblioteki - otrzyma zakładkę z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, które zainspirują do zainteresowania twórczością poety i zapoznawania z Jego poezją. Na czytanie warto wykorzystać każdą wolną chwilę, dlatego podróż, nawet ta codzienna do szkoły czy pracy, może być doskonałą okazją do nadrobienia literackich zaległości.

Miejska Biblioteka Publiczna  im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce przygotowała także prezentację multimedialną „Zbigniew Herbert - Humanista zadumany nad sensem ludzkiej egzystencji”, a jej prezentacja będzie realizowana dla młodzieży szkolnej od 24  do 27 marca.

Zapraszamy nauczycieli do skorzystania z naszej oferty!

Prosimy o telefoniczne uzgodnienie terminu – 85 682 2969 lub 500663988.

Alla Gryc w imieniu zespołu pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im.dr. Tadeusza Rakowieckiego.

 

 

 

 

Data ostatniej zmiany: 2015-03-23 21:16:38

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook