Czytanie łączy pokolenia

Data: 2015-05-12

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy spotkanie pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Do wspólnego czytania legend o Hajnówce zaprosiliśmy podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Hajnówce wraz z opiekunami Krystyną Daniluk, Emilią Jakoniuk, Joanną Nesteruk oraz Dariuszem Filinowiczem.

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor biblioteki Alla Gryc, która serdecznie przywitała naszych gości, a następnie zaprezentowała niezwykle ciekawy tekst autorstwa Anny Boćkowskiej przedstawiający historię Hajnówki, jej powstanie, rozwój i rozkwit. Następnie przeczytane zostały dwie legendy o powstaniu Hajnówki, które zostały nagrodzone w międzyszkolnym konkursie pod hasłem „Legenda o Hajnówce” w 2011 roku. Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w ramach obchodów 60-lecia nadania praw miejskich Hajnówce. Prace uczennic Michaliny Borys i Agaty Parfieniuk przeczytały zebranym panie bibliotekarki. Teksty te wywołały uśmiech na twarzach publiczności, swobodna interpretacja historii naszego miasta, okraszona wyobraźnią nastoletnich dziewcząt szczególnie przypadły do gustu obecnym na spotkaniu. Wspólne rozmowy o ulubionych książkach, przy herbacie i pysznym cieście, były okazją do bliższego poznania się. W sympatycznej atmosferze wspominano dawną Hajnówkę, to jak zmieniła się przez ostatnie lata.

Dziękujemy wszystkim podopiecznym POW w Hajnówce, ich opiekunom, za wieloletnią i owocną współpracę na rzecz upowszechniania kultury i literatury wśród mieszkańców naszego miasta. Cieszymy się, że obdarzają nas Państwo zaufaniem, to dla nas największe uznanie i zachęta do dalszych działań.

Joanna Kisielewicz Agnieszka Kazberuk

 

Data ostatniej zmiany: 2015-05-21 21:02:48

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook