Blizzard Entertainment

Data: 2015-06-29

Blizzard Entertainment: Spotkanie przy kominku w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W poniedziałek (29.06) Hajnowski Klub Fantastyki TerraMare przeprowadził „Spotkanie przy kominku”, czyli towarzyskie rozgrywki w grze karcianej online Hearthstone, pod patronatem firmy Blizzard Entertainment (znanej z gier takich jak World of Warcraft czy Diablo).

Hearthstone to absorbująca każdego wielbiciela karcianek gra, o prostych zasadach w niezwykle atrakcyjnej i humorystycznej oprawie. Udostępniana jest darmowo, na stronie http://eu.blizzard.com/pl-pl/, gdzie zakłada się konto, a następnie instaluje platformę. Początkowo przez grę przeprowadza nas Karczmarz (samouczek), następnie budując talie poszczególnych bohaterów, toczymy bezkrwawe pojedynki z innymi graczami online wybranymi losowo (istnieje też możliwość mierzenia się ze znajomymi, poprzez wyzwanie na pojedynek).

Część z zebranych graczy dopiero stawiała pierwsze kroki w świecie Blizzarda, pozostali, bardziej zaawansowani, od razu rzucili się wir pojedynków i przygód. System turniejowy wyeliminował zawodników, którym gorzej tego dnia „szła karta”, aż do finałowych pojedynków, które zwyciężył Rafał Tichoniuk.

Po zakończeniu turnieju, na graczy czekał drobny poczęstunek, a po nim, drużynowa runda w kolejnej interesującej odsłonie gier Blizzarda, Heroes of the Storm.

Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na fanpage’u Hajnowskiego Klubu Fantastyki: https://www.facebook.com/hkf.terramare?ref=hl 

Paulina Młodzianowska, fot. Paulina Młodzianowska, Ewelina Onikiuk

 

Data ostatniej zmiany: 2015-07-07 13:10:10

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook