Hajnowski Klub Fantastyki TerraMare

Data: 2015-06-30

Za nami czerwiec, zamknięty półmetek roku stanowi idealny moment na krótkie podsumowanie dotychczasowej działalności Hajnowskiego Klubu Fantastyki TerraMare, który funkcjonuje od października ubiegłego roku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Od początku bieżącego roku zdwoiliśmy wysiłki włożone w cotygodniowe spotkania. W pierwszym kwartale przeprowadziliśmy dwadzieścia dwa spotkania, które przełożyły się na niemal 300 odwiedzin. Dodatkowo, odbyły się dwa wieczory filmowe oraz, w trakcie Fantastycznych Ferii, prelekcja poświęcona kultowemu brytyjskiemu serialowi Dr Who, przeprowadzona przez Tomasza Popławskiego. Wspieraliśmy również organizacyjnie komiksowe warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Tomasza Samojlika.

W drugim kwartale odbyło się dziewiętnaście spotkań, jeden maraton filmowy z serią „Bibliotekarz” (w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek), eliminacje do ogólnopolskich mistrzostw Splendor 2015 (finał w listopadzie, podczas festiwalu GRAMY w Gdańsku) pod patronatem firmy REBEL.pl, dwa turnieje towarzyskie Hearthstone oraz wyjątkowe spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem, który wielbicielom polskiej fantastyki jest znany z takich serii książek jak Kłamca, Dreszcz czy Chłopcy.

W dalszym ciągu kontynuujemy współpracę z Białostockim Klubem Fantastyki UBIK, lecz nawiązaliśmy również nową nić kooperacji - z dynamicznie rozwijającą się alternatywą dla konwentów jaką są Warszawskie Targi Fantastyki (http://www.targifantastyki.pl/). Impreza odbędzie się pod koniec listopada w Warszawie (więcej informacji na stronie i na fanpage’u targów), a w sierpniu i wrześniu uczestniczymy w konwentach, odbywającym się w tym roku w Poznaniu, Polconie oraz toruńskim Coperniconie. 

HKF na tym nie poprzestaje, na początku sierpnia szykuje Hajnowskie Dni Fantastyki. Chętnych do przeprowadzenia warsztatów, prelekcji, paneli dyskusyjnych zapraszamy do zgłaszania punktów programowych w Czytelni MBP. Interesuje nas szeroko pojęta tematyka fantastyczna i kultura alternatywna. Przyjdź i opowiedz o swojej pasji.

Dodatkowe informacje dotyczące działalności klubu można uzyskać w Czytelni dla Dorosłych, w godzinach pracy biblioteki, oraz za pośrednictwem fanpage’a: https://www.facebook.com/hkf.terramare?ref=hl  

Hajnowski Klub Fantastyki TerraMare

 

Data ostatniej zmiany: 2015-07-07 13:17:45

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook