E-motywacja

Data: 2015-10-22

Fundacja Orange, która od lat wspiera działalność bibliotek publicznych w całej Polsce zaproponowała webinaria, jako nową formę kształcenia dedykowaną przede wszystkim osobom starszym, skupionym wokół bibliotek współpracujących z fundacją. Webinaria, czyli po prostu wideokonferencje, to coraz popularniejsza metoda poszerzania swojej wiedzy z wykorzystaniem Internetu i nowych technologii. Zamiarem pomysłodawców było zaangażowanie seniorów, którzy łamiąc stereotypy aktywnie spędzają jesień życia, i to właśnie oni są głównymi odbiorcami proponowanych szkoleń. Akcja: e-motywacja, bo taką nazwę przyjęła inicjatywa, to sześć inspirujących wirtualnych spotkań „przy kawie”, które odbywać się będą od września do grudnia 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce, która przystąpiła do projektu Fundacji Orange. Jak sugerują organizatorzy celem projektu jest „aktywacja społeczna osób starszych – uzupełnienie zapasów odwagi i energii przydatnych do życia aktywnego i spełnionego”. Dotychczas odbyły się trzy webinaria, w trakcie których mieliśmy przyjemność przysłuchiwać się rozmowom między innymi z Emilią Krakowską i Krystyną Koftą, które zachęcały do szukania własnych pomysłów na aktywność w sile wieku. Obie panie, wulkany energii obdarzone niezwykle charyzmatyczną osobowością, dzieliły się pomysłami i doświadczeniami na zjednywanie partnerów do współpracy, zachęcały do otwartości na świat i ludzi, co na pewno podniesie jakość życia i poczucie wartości każdego seniora. Wsparcia merytorycznego w trakcie każdego spotkania on-line udziela profesjonalny trener i psycholog Tomasz Kozłowski, którego cenne wskazówki i kompetencje będą na pewno inspiracją dla wszystkich otwartych na odkrywanie świata i pokonywanie barier społecznych. Nowe narzędzia i technologie wykorzystane podczas wideokonferencji pozwalają połączyć się za pośrednictwem Internetu z Fundacją Orange, a w czasie transmisji uczestnicy mogą zadać pytanie gościom i na bieżąco wymieniać się własnymi spostrzeżeniami i pomysłami.

Ta nowa propozycja szkoleń powoli zjednuje nowych odbiorców, którzy wiedzieni ciekawością spotykają się co dwa tygodnie w czwartkowe przedpołudnie w bibliotece.  Niecodzienna okazja do rozmowy, choćby tylko za pośrednictwem internetowych łączy, z osobami nietuzinkowymi i pełnymi życiowe werwy miejmy nadzieję przełoży się na nowe projekty i pomysły hajnowskich seniorów, skupionych choćby wokół Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejna wideokonferencja już 5 listopada o godzinie 11:15, tym razem rozmowy skupią się wokół tematu ,,radości codzienności”. Gościem specjalnym webinarium będzie aktorka i modelka Helena Norowicz, która zdradzi nam swoją receptę na szczęście w każdym wieku. Zapraszamy!

                                                                                  Joanna Kisielewicz, Agnieszka Kazberuk

  

Data ostatniej zmiany: 2015-10-27 10:51:58

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook