EkoPaka

Data: 2015-11-25

W Oddziale dla Dzieci MBP w Hajnówce 25 listopada przeprowadzone zostały warsztaty z cyklu: „EkoPaka” poświęcone drewnu. Tym razem gościliśmy uczniów kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hajnówce. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, skąd bierze się drewno i czym się charakteryzuje jako surowiec. Poznały też etapy życia drzewa, jego zastosowanie oraz sposoby na powtórne wykorzystanie tzw. recykling. Bardzo pomocne przy tym okazały się książki z wystawki, przygotowane specjalnie na warsztaty, poruszające tematykę drzewa, lasu i dostosowane do wieku młodszych czytelników. Warsztaty przeprowadzone były w formie zabawowej, co sprawiło uczniom dużo radości. Wykorzystując materiały edukacyjne z EkoPaki i rekwizyty biblioteczne dzieci odróżniały przedmioty naturalne od sztucznych, przypominały budowę drzewa, poprzez grę „memory” rozpoznawały liście poszczególnych drzew, bawiły się bączkami i budowały wieże z drewnianych klocków. Podczas zajęć nie zabrakło też zagadek o tematyce przyrodniczo-ekologicznej i zabaw ruchowych, które szczególnie spodobały się dzieciom.

Na zakończenie uczniowie pomalowali wspólnie megakolorowankę z lasem oraz serduszko, które dzieci zabrały do swojej szkoły na pamiątkę przyjemnie spędzonego czasu. Wszystkie dzieci otrzymały „EkoPakową” naklejkę, kolorowe zakładki do książek oraz materiały reklamowe zachęcające do korzystania z usług naszej biblioteki.

Alicja Moroz

Data ostatniej zmiany: 2015-12-05 14:18:30

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook