Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Data: 2016-01-18

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Miln’a. Jest to doskonała okazja do przypomnienia przygód tego niezwykłego misia i gromadki jego przesympatycznych przyjaciół. Postać Kubusia Puchatka jest tak znana  i lubiana wśród dzieci, że doczekała się wielu publikacji i ekranizacji, a obok innych bohaterów z krainy Walta Disneya uznawana jest za jedną z najbardziej popularnych.

W Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce można zapoznać się z literaturą poświęconą bohaterom Stumilowego Lasu, zaprezentowaną obok pięknych prac dzieci na nowej wystawie pt.: Leśni przyjaciele Kubusia Puchatka”. Prace zostały wykonane przez dzieci i ich rodziców na konkurs plastyczny, zorganizowany przez nauczycielki Bożenę Janicką i Mariolę Krawczyńską z Przedszkola nr 2 w Hajnówce. Kolorowe książeczki z przygodami miłego misia i wykonane przez dzieci postacie jego leśnych przyjaciół świetnie się uzupełniają i mamy nadzieję, że przyciągną do biblioteki niejednego małego czytelnika.

Data ostatniej zmiany: 2016-01-16 14:18:12

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook