Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Data: 2016-01-22

22 stycznia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego obchodziliśmy jedno z piękniejszych świąt – Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji, wzorem ubiegłego roku, zorganizowaliśmy międzypokoleniowe spotkanie „Zaproś Babcię do biblioteki”. Program artystyczny przygotowała pani Grażyna Pawluczuk, nauczyciel Zespołu Szkół Nr 3, wraz z uczniami z klasy I a.  W spotkaniu, oprócz licznie przybyłych Babć i Dziadków, uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta – Halina Nowik i Jolanta Stefaniuk oraz Dyrektor  Zespołu Szkół Nr 3 Bożena Markiewicz.

W ciepłych słowach powitała gości bibliotekarka pani Agnieszka Kazberuk, składając wszystkim świętującym najserdeczniejsze życzenia i zaproponowała, by zaproszeni na tę okazję goście przeczytali  fragment książki Renaty Piątkowskiej „Dziadek na huśtawce”. Ten zabawny, ale i zarazem wzruszający tekst, podkreślił ogromną rolę dziadków w życiu i wychowaniu każdego dziecka. Był to miły wstęp do programu artystycznego „Kochanym Babci i Dziadkowi…”. Występy pierwszoklasistów wywołały wielkie emocje, szczere i pełne miłości strofy wierszy i piosenek najlepiej oddały charakter tej niezwykłej, jedynej w swoim rodzaju więzi łączącej wnuki z dziadkami. Pamiątkowe laurki i zdjęcia zakończyły oficjalną część uroczystości, po której zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek, przygotowany właśnie przez rodziców i babcie uczniów z klasy I a.

W miłej, wręcz rodzinnej atmosferze upłynął ten świąteczny poranek, dziadkowie nie kryli wzruszenia i podziękowali organizatorom, a w szczególności pani Grażynie Pawluczuk, która zadbała o oprawę artystyczną całej uroczystości.

Agnieszka Kazberuk, Joanna Kisielewicz

fot. Marzena Niewiadomska

 

 

Data ostatniej zmiany: 2016-02-18 10:28:17

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook