Mistrzowie Kodowania

Data: 2016-04-21

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce odbywa się blok szkoleń komputerowych, zapoczątkowanych 11 lutego br. zajęciami pilotażowymi. 

Grupę docelową stanowią mieszkańcy w wieku 50+. Informacja o szkoleniach komputerowych zainteresowała wielu hajnowian, jednak  zdecydowali się w nich uczestniczyć najambitniejsi, najodważniejsi i najwięksi sympatycy cyfryzacji. Poziom szkoleń - dość wysoki, bowiem ich celem jest nauka programowania w intuicyjnym języku Scratch.

Uczestnicy szkoleń bibliotecznych zapewne zaimponują swoimi umiejętnościami programowania naszej młodzieży, której pokolenie 50+ wciąż nie może dorównać w wiedzy i umiejętnościach korzystania z coraz nowocześniejszych dobrodziejstw cyfryzacji. Organizatorem ogólnopolskiego programu „Mistrzowie Kodowania”  jest firma Samsung Electronics. Misją programu jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach, rozwijanie umiejętności programistycznych, a przy okazji nauka analitycznego i kreatywnego myślenia.

Hajnowianie w wieku 50+ jako jedni z pierwszych w Polsce, mogli przez kolejne 8 tygodni zdobyć umiejętność programowania w intuicyjnym języku Scratch – mówi pani Anna Bowtruczuk, prowadząca szkolenia „Zdobywamy Kompetencje Przyszłości – Mistrzowie Kodowania” w naszej bibliotece, wyspecjalizowana w kodowaniu, koordynator projektu w Hajnówce. Pani Anna Bowtruczuk jest pod ogromnym wrażeniem zdolności i kreatywności uczestników szkoleń, dyskretnie mówi o niespodziance, która powstaje  w efekcie realizowanych szkoleń. 

 Alla Gryc

fot. Barbara Frankowska, Małgorzata Gromotowicz, Marzena Niewiadomska

 

Data ostatniej zmiany: 2016-04-20 12:22:56

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook