Pozytywna kobieta

Data: 2016-04-13

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego odbyło się kilka spotkań poświęconych współczesnym problemom kobiet. Tym razem nie były to jednak spotkania literackie, natomiast typowo organizacyjne z udziałem wiodącego zespołu przygotowującego w Hajnówce konferencję „Pozytywna kobieta powinna wiedzieć”, planowanej na 11 czerwca 2016 r.

Inicjatorkami tej pięknej akcji są trzy przedsiębiorcze, urocze  panie: Agnieszka Andrejuk, Dorota Samocik i Katarzyna Kazbieruk, które weszły w skład Komitetu Organizacyjnego Konferencji i wzięły na siebie ciężar  jej organizacji, przy życzliwym wsparciu Fundacji „ONI TO MY”, Towarzystwa Przyjaciół Hajnówki, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Hajnowskiego Domu Kultury.

Prowadzone rozmowy skupiały się wokół spraw organizacyjnych, podziału obowiązków i odpowiedzialności, patronatu nad konferencją, problematyka wykładów, podniesieniem atrakcyjności programu poprzez udział krajowych cele brytów. Zastanawiano się też nad możliwością pozyskania środków finansowych i darowizn sponsorów.                     

Celem konferencji jest podniesienie poczucia wartości kobiet żyjących w trudnych warunkach rodzinnych i społecznych, będących często partnerkami, matkami lub córkami osób uzależnionych. Poczucie własnej wartości jest jednym z najważniejszych wyznaczników jakości naszego życia  i ma istotny wpływ na wiele jego obszarów.

Już wiadomo, że podczas konferencji swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się znani prelegenci  m. in. Alina Łuszczak, Laura Kozowska i hajnowianin Andrzej Pawluczuk. Prelekcjom będą towarzyszyły warsztaty wizażu i stylizacji, pokaz mody, prezentacje ze świata kosmetyków oraz wybory Miss Przemian z udziałem pań, które podczas konferencji poddadzą się metamorfozie.

Konferencje z cyklu „Pozytywna kobieta powinna wiedzieć” odbyły się już w Lublinie, Warszawie oraz Świdnicy, cieszymy się, że kolejna odbędzie się u nas w Hajnówce.

Życzliwych darczyńców prosimy  o wpłaty na konto Fundacji ONI TO MY z dopiskiem " Konferencja Pozytywna kobieta". Nr konta 71 1020 1332 0000 1202 0862 9588

Pozytywna kobieta nie może jednak funkcjonować - bez czytania, nie może też  funkcjonować - bez książki. Zapraszamy do korzystania z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej. Oferujemy niezwykle atrakcyjny księgozbiór, dużo nowości książkowych, zarówno literatury pięknej, jak też rozmaitych poradników tematycznych.

Alla Gryc

Fot. Barbara Frankowska

 

Data ostatniej zmiany: 2016-04-20 13:45:17

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook