Wystawy w Małej Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej

Data: 2016-04-14

Wystawę płaskorzeźby dłuta Czesława Łapińskiego „Ornamenty współczesne w architektonicznym zdobnictwie regionalnym - zdobienie okien i naroży domów podlaskich”  zwiedziła grupa młodzieży szkolnej pod opieką Pani Bożeny Lewczuk. Ta niecodzienna wystawa zdobnictwa regionalnego jest aktualnie eksponowana w Małej Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej i cieszy się sporym zainteresowaniem hajnowian i czytelników odwiedzających naszą bibliotekę. Oprowadzając po wystawie zawsze staramy się przybliżyć sylwetkę autora i jego drogę twórczą, odpowiedzieć na każde zadane pytanie, jak też uzupełnić informacje na temat hajnowskich środowisk twórczych prezentacją multimedialną „Hajnowianie przedstawiciele sztuk pięknych – ich sylwetki i twórczość artystyczna”.

Wycieczka młodzieży zawsze jest okazją do przedstawienia naszej placówki, ale przede wszystkim zachęcenia uczniów do czytania książek i korzystania ze zbiorów i usług przez nas oferowanych. Bibliotekarzy zawsze interesuje, ilu jest czytelników w grupie zwiedzających wystawę, czy też dlaczego część z nich nie korzysta z oferty biblioteki? Na zadane pytanie, kto z nich  jest czytelnikiem biblioteki ? - nieraz podnosi się las rąk, ale czasem bywa to tylko kilka osób. Tym razem, w klasie znalazła się liczna grupa aktywnych czytelników, dlatego wyróżniliśmy ich wszystkich pamiątkowymi długopisami z logo naszej biblioteki.

Alla Gryc

Fot. Barbara Frankowska