Dzień Przyjaciela

Data: 2016-06-09

9 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej obchodzony był Dzień Przyjaciela. Zaprosiliśmy do nas grupę Żubrów z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Święto to postanowiliśmy wykorzystać do przeprowadzenia zajęć dotyczących koleżeństwa i przyjaźni. Chcieliśmy w ten sposób pokazać dzieciom, jak ważne są relacje z innymi ludźmi, jak wspaniale jest mieć dobrych kolegów, przyjaciela czy przyjaciół i jak samemu być dobrym kolegą czy przyjacielem.

Spotkanie rozpoczęła zagadka, po rozwiązaniu której dzieci zostały wprowadzone w tematykę zajęć. Następnie bibliotekarka odczytywała zdania opisujące postawę koleżeńską i  niekoleżeńską, a zadaniem dzieci było wskazanie tej właściwej. W dalszej części zajęć przedszkolaki dobrały się w pary i na swoich plecach rysowały uśmiechnięte buzie, serduszka i wszystko, co radosne i miłe, co każdy chciałby dać swoim bliskim. Dzieci wspaniale odpowiadały także na pytania co zrobić, gdy przyjaciel jest smutny, gdy źle się czuje, gdy coś zgubi. Próbowały również swoich sił w zabawie pod hasłem „Dobre słowo”, która polegała na mówieniu sobie wzajemnie czegoś miłego. Miała ona na celu pokazanie najmłodszym, jak łatwo za pomocą dobrego słowa sprawić przyjemność drugiej osobie i jak przyjemnie jest słyszeć miłe słowa na swój temat. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek, wśród których znalazły się opowiadania, bajki i wierszyki, które w łatwy i przystępny dla dzieci sposób przedstawiają istotę przyjaźni i podkreślają jej wartość. Dzień Przyjaciela zakończył się wykonywaniem przez przedszkolaki prac plastycznych przedstawiających mieszkańców Stumilowego Lasu – Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Agnieszka Kazberuk

Fot. Marzena Niewiadomska

 

Data ostatniej zmiany: 2016-06-10 12:53:51

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook