8. Literackie Urodziny Żubra Pompika

Data: 2016-09-26

26 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego obchodziliśmy Literackie Urodziny Żubra Pompika. Bohater cyklu książek hajnowianina Tomasza Samojlika w tym roku kończy 8 lat, a niesłabnąca sympatia najmłodszych czytelników obliguje nas – bibliotekarzy, do kontynuowania zainicjowanej w ubiegłym roku tradycji organizowania literackich urodzin Pompika.
Gośćmi uroczystości są jak zwykle dzieci – w tym roku uczniowie klas II „a” i III „c” ze Szkoły Podstawowej Nr 6,  a także pierwszaki ze Szkoły Podstawowej Nr 5. Wśród zaproszonych nie mogło zabraknąć Pani Jolanty Stefaniuk – Inspektor Ds. Oświaty, Kultury i Sportu, Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 – Pani Bożeny Markiewicz, jak też nauczycieli i opiekunów dzieci. Najważniejszą osobą był oczywiście autor serii – Pan Tomasz Samojlik, który mimo ogromu zajęć zawsze znajduje czas na spotkania z czytelnikami. W tym roku na okazję jubileuszu przygotował pokaz slajdów z ilustracjami do nowych wydań serii, pokazał też fragment animacji Pompikowych przygód, realizowaną przez Studio EGo Film.
Autor odpowiadał też na pytania publiczności, która między innymi chciała wiedzieć, dlaczego rodzina żubrów nosi imiona zaczynające się od głoski „P”,  od jak dawna pisze książki, ile godzin snu potrzebuje, czym interesował się w dzieciństwie. Pan Tomasz cierpliwie rozwiewał wszystkie dziecięce wątpliwości, na każde z pytań udzielał wyczerpującej odpowiedzi, co, miejmy nadzieję,  zaspokoiło ciekawość młodych czytelników. Niespodziankę przygotowaną przez jedną z mam – Panią Iwonę Kiryluk, wręczyła autorowi Pani Dyrektor biblioteki - Alla Gryc. Wcześniej jednak wszyscy goście odśpiewali głośne „Sto lat”, po czym przystąpiono do degustacji urodzinowego tortu. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć z Panem Tomaszem, który serdecznie podziękował organizatorom, gościom, a przede wszystkim swoim czytelnikom, bez których sukces serii o Pompiku nie byłby możliwy.
Joanna Kisielewicz
Fot. Agnieszka Kazberuk


                            
 

Data ostatniej zmiany: 2016-10-04 19:10:19

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook