Narodowe Czytanie – kreską Piotra Gagana

Data: 2016-09-20

Artysta Piotr Gagan jest wielkim miłośnikiem literatury i należy do grona bliskich przyjaciół biblioteki.  Jego twórczość artystyczną  eksponowaliśmy na wystawach w  Małej Galerii naszej biblioteki. Z licznym udziałem hajnowian odbywały się uroczyste wernisaże wystaw Piotra Gagana, podczas których wzruszał nas  swoim śpiewem przy akompaniamencie gitary.  Wieczory literackie w bibliotece wielokrotnie odbywały się z recitalem poezji śpiewanej znanego  artysty.
Piotr Gagan włączył się do Narodowego Czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Kreską portretował wszystkich czytających. Uczestnicy Narodowego Czytania utrwaleni w formie delikatnej karykatury, poważni, skupieni, zaczytani i doskonale rozpoznawalni. Portrety włączono  do zbiorów Kolekcji Regionalnej, pokazano na wystawie w Urzędzie Miasta Hajnówka oraz witrynach okiennych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego.
Panu Piotrowi Gaganowi serdecznie dziękujemy imieniu wszystkich czytających, organizatorów  i zespołu bibliotekarzy.
Alla Gryc

Fot. Marzena Niewiadomska

 

Data ostatniej zmiany: 2016-10-18 14:31:56

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook