Spektakl "Bałwanki" w Klubie Młodych Mam

Data: 2016-10-31

31 października 2016 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce miała miejsce kolejna z zaplanowanych inicjatyw Klubu Młodych Mam, realizowanych w ramach projektu „Kreatywni Rodzice Angażują Okolicę”. Tego popołudnia nasza  Biblioteka na chwilę zamieniła się w teatr! Mieliśmy przyjemność wraz z naszymi najmłodszymi pociechami obejrzeć  spektakl  na podstawie sztuki „Słońce i Bałwanki” autorstwa Alexandra Veselova, w reżyserii i scenografii Olesi i Stanislava Voitsekhovskiy.

Spektakl familijny „Bałwanki”, mimo deszczowej i jesiennej aury za oknem, przyciągnął  do Biblioteki sympatyków sztuki i dobrej zabawy. Wesołe przedstawienie o Bałwankach poszukujących słoneczka wzruszyło i rozbawiło najmłodszych, ale i tych nieco starszych widzów. Czytelniana przestrzeń w której pojawiła się scenografia, dzięki pięknemu prospektowi i ruchomym elementom pozwoliły widzom poczuć się jak w  prawdziwym teatrze. Lalki i rekwizyty teatralne wykorzystane w inscenizacji wywarły ogromne wrażenie na naszych małych gościach. Po przedstawieniu aktorzy zaproponowali rodzinne sesje zdjęciowe w teatralnej scenerii, użyczając akcesoriów i dekoracji do wspólnego fotografowania się.

Zachęcamy rodziny do brania udziału w innych działach projektu, który jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.

Planowane przedsięwzięcia i spotkania Klubu Młodych Mam można śledzić na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce i  na naszym klubowym facebooku https://www.facebook.com/groups/956121481143663/?fref=ts

Marzena Niewiadomska

Fot. Agnieszka Kazberuk

 

Data ostatniej zmiany: 2016-11-11 18:43:44

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook