Kufer Książki - "Czy tu, czy tam - czytaj"

Data: 2016-11-25

25 listopada kolejne „Kufry Książek” trafiły na oddziały szpitalne SP ZOZ w Hajnówce. Na Oddział Chirurgiczny przekazano 65 tytułów, natomiast 100 egzemplarzy trafiło na Oddział Ginekologiczno - Położniczy.
Pierwszy „Kufer Książek” uruchomiono w 2014 roku, przekazując partię książek do Oddziału Zakaźnego i Rehabilitacyjnego SPZOZ w Hajnówce.
Wszystkie książki oznakowano pieczęcią „ Czy tu, czy tam czytaj” i logo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego. Przeznaczono je dla pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych SP ZOZ w Hajnówce.
Trafiły do biblioteki jako dary czytelników, wydawnictw i przyjaznych bibliotece instytucji. Partię wydawnictw regionalnych przekazał Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku za pośrednictwem Pani Izy Dąbrowskiej. Większość jednak pochodzi z darów czytelników i to im należą się najserdeczniejsze podziękowania. Dziękujemy najpiękniej rodzinie Katarzyny Ignatowicz, Mirosławy Soroczyńskiej i wszystkim pozostałym darczyńcom.
Pod tą, symboliczną nazwą „Kufer Książek” kryje się rozwijanie zainteresowań czytelniczych i promocja książki i biblioteki. Książki nie podlegają  żadnej statystyce, ani rejestracji i nie ma obowiązku ich zwrotu.
Do chwili obecnej na wszystkie oddziały szpitalne przekazano 1353 woluminy.  W miarę możliwości, sukcesywnie będziemy dostarczać nowe tytuły. Być może inicjatywa „Kufra Książek” w jakimś stopniu umili pobyt w szpitalu osobom chorym.
Dzięki akcji „Kufer Książek” nawiązaliśmy współpracę z SPZOZ w Hajnówce, która służy nie tylko trosce o pacjenta ale także rozwijaniu czytelnictwa, popularyzacji książki i promocji biblioteki.
Dziękujemy za zainteresowanie i przychylność dyrektorowi SP ZOZ Panu Grzegorzowi Tomaszukowi, Ordynatorom Oddziałów oraz całemu personelowi SP ZOZ w Hajnówce.
Alla Gryc

  

Data ostatniej zmiany: 2016-11-26 16:20:57

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook