Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych

Data: 2016-12-18
W trosce o czytelników słabowidzących i niewidomych Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce w 2015 roku przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ramach projektu  biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które umożliwia odsłuchiwanie książek. Drugi Czytak pozyskaliśmy w tegorocznej edycji projektu. Na podstawie umowy użyczenia biblioteka udostępnia Czytaki osobom niewidomym i słabowidzącym. To niepozorne urządzenie, na wzór i wielkość telefonu komórkowego, jest przystosowane do obsługi przez osoby z dysfunkcją narządu wzroku. Czytelnicy mogą wypożyczać Czytaki wraz z wgranymi już, wybranymi przez siebie tytułami książek.
W Hajnówce wciąż jest bardzo liczna grupa potrzebujących czytelników, których nie stać na zakup urządzenia. To właśnie im chcemy ułatwić dostęp do książki i literatury, a dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Larix”  mamy szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby potencjalnych czytelników.
Stowarzyszenie „Larix” dba o szeroki wybór autorów i gatunków udostępnionych w ofercie, nieustannie  współpracując z wybitnymi lektorami, którymi wielokrotnie są znamienici polscy aktorzy.
Druki do pobrania:
- Instrukcja obsługi czytaka.

Data ostatniej zmiany: 2016-12-20 07:17:04

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook