Bal Sylwestrowy Klubu Młodych Mam

Data: 2016-12-30

30 grudnia 2016 roku w miłej, „przedsylwestowej” atmosferze stary rok żegnały dzieci i ich rodzice, biorący udział w „Balu Sylwestrowym z Klubem Młodych Mam”. W przededniu końca roku, w Hajnowskim Domu Kultury, biblioteczny Klub Młodych Mam zorganizował zabawę dla dzieci, która była symbolicznym zwieńczeniem rocznej działalności klubu, ale także zakończeniem realizowanego od września projektu „Kreatywni rodzice angażują okolicę”. Projekt dofinansowany ze środków „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce, pozwolił klubowym mamom i ich pociechom skorzystać z wielu ciekawych i twórczych propozycji, jedną z nich była właśnie wspólna, rodzinna zabawa choinkowa.
Uroczystość rozpoczął występ dzieci z zespołów tanecznych „Przepiórka” i „Małe HDK” z Hajnowskiego Domu Kultury. Dzieci, pod bacznym okiem Pań instruktorek Bożeny Żyży i Justyny Biryckiej zaprezentowały publiczności pokaz tańca nowoczesnego i ludowego. Po części artystycznej, nagrodzonej oczywiście brawami, głos zabrały przedstawicielki Klubu Młodych Mam, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, bez których pomocy i duchowego wsparcia nie zakończyłby się on sukcesem. Podziękowania skierowano między innymi do Pana Jana Chomczuka i Pani Małgorzaty Siegień ze Stowarzyszenia Samorządów Euroregionów Puszcza Białowieska, jak też do Pani Alli Gryc - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Zabawy taneczne przy muzyce, prowadzone przez Panią Annę Tarasiuk z HDK, rozgrzały parkiet do czerwoności, a dzieci bawiły się znakomicie, jak na bal sylwestrowy przystało. Jednak to przybycie świętego Mikołaja było największą atrakcją imprezy. Mikołaj z workiem wypełnionym prezentami obdarował symbolicznie wszystkie dzieci obecne na balu, a te z maluchów, które uczestniczyły w działaniach projektowych, dostały specjalne upominki. Podekscytowane  dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a uśmiech nie schodził z ich twarzy.
Organizatorki zadbały też o poczęstunek, słodkie ciasta, bułeczki i inne smakołyki, ufundowane między innymi przez sponsora – Zbigniewa Podolszyńskiego z firmy „Piekarnia Podolszczyńscy” oraz Pana Marka Wasiluka - właściciela kancelarii notarialnej.
Dziękujemy naszym darczyńcom, wszystkim tym, którzy nas wspierali oraz wspaniałym klubowym mamom i ich pociechom, bez zaangażowania których nasz projekt by się nie odbył. Pomimo iż projekt się zakończył, nadal będą kontynuowane klubowe spotkania. O terminach i poruszanych  tematach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.hajnowka.pl, jak również na naszym profilu facebookowym.
Joanna Kisielewicz

  

Data ostatniej zmiany: 2017-01-24 15:43:08

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook