„Zaproś Babcię do Biblioteki” – impreza międzypokoleniowa z okazji Dnia Babci i Dziadka

Data: 2017-01-20

20 stycznia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce, odbyła się uroczystość z okazji wyjątkowego święta – Dnia Babci i Dziadka. Te międzypokoleniowe spotkanie wpisało się do kalendarza imprez bibliotecznych i tym razem to uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej Nr 5 zaprosili swoich dziadków w biblioteczne progi, aby podziękować im za bezinteresowną miłość i poświęcenie.

Tego dnia trzecioklasiści wyglądali wyjątkowo dostojnie. Ostatnie powtórki tekstu pod okiem wychowawczyni – Pani Raisy Lipki i wyraźne przejęcie na ich twarzach towarzyszyły oczekiwaniu na przybycie zaproszonych gości, wśród których znalazł się sam Burmistrz Miasta Hajnówka – Pan Jerzy Sirak, który zaszczycił nas swoją obecnością.

Przygotowany program artystyczny obfitował w humorystyczne teksty; recytowane przez dzieci wiersze przeplatane piosenkami wywołały uśmiechy na twarzach dziadków, którzy co rusz nagradzali brawami młodych aktorów. Wpatrzeni w swoje wnuczęta nie kryli też dumy i wzruszenia, nie raz ocierając uronioną łezkę.

Po części artystycznej zaproszono dziadków i wnuczęta do zrobienia pamiątkowej fotografii. Przygotowane przez dzieci papierowe bukieciki i  pierniczki były najmilszym prezentem, jaki otrzymali tego dnia nasi goście. Słodki poczęstunek przy kawie i herbacie był okazją do chwili rozmowy, a kiedy emocje już opadły, dzieci bez skrępowania wtulały się w ramiona ukochanych babć i dziadków.

Te świąteczne przedpołudnie upłynęło w wyjątkowej atmosferze - wyjątkowej jak  miłość i relacje łączące dzieci z dziadkami.  Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym święcie, a nasz symboliczny prezent w postaci specjalnej zakładki do książek, niech będzie dowodem uznania za ich trud włożony  w opiekę i wychowanie wnucząt.
Joanna Kisielewicz

 

Data ostatniej zmiany: 2017-01-27 16:13:01

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook