Kolędnicy w bibliotece

Data: 2017-01-11

Zwyczaje kolędnicze wpisały się w krajobraz Podlasia i okolic, okres poświąteczny to czas, kiedy domostwa odwiedzają kolędnicy ubrani w tradycyjne, kolorowe stroje. Aktorzy A3Teatr, związani zawodowo ze Stowarzyszeniem „Pocztówka” postanowili kontynuować ten piękny i stary zwyczaj, kolędując w mroźne, styczniowe przedpołudnie po  naszym mieście.
11 stycznia 2017 r., ci nietypowi kolędnicy, ubrani w oryginalne stroje projektu Eleny Stupy, niczym barwne ptaki przechadzali się po ulicach Hajnówki, śpiewając tradycyjne prawosławne kolędy. Dźwięk dzwoneczków obwieszczał ich nadejście, a przepiękne, kolorowe stroje, stworzone z ludowych, tkanych chodników i kap, sprawiały, że nie można było oderwać oczu od tych niecodziennych kolędników. Aktorzy wraz z wolontariuszami  Erasmus + i uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, zachwycając swoim śpiewem i wyglądem wykonywali  bożonarodzeniowe pieśni i pastorałki. Artyści odwiedzili również Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe, biuro Informacji Turystycznej, hajnowskie szkoły, wszędzie wzbudzając ogromne zainteresowanie i zachwyt.
Cieszy nas kultywowanie tradycji kolędowania, było to nietypowe i zaskakujące, a mimo wszystko, wierne ludowemu obrzędowi. Miło nam, że w naszym regionie funkcjonuje A3teatr i stowarzyszenie „Pocztówka”, dzięki którym mieszkańcy Hajnówki i okolic mogą obcować z kulturą na światowym poziomie.  
Marzena Niewiadomska
Fot. Małgorzata Gromotowicz

Data ostatniej zmiany: 2017-02-01 19:30:54

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook