Warsztaty komiksu prowadzone przez: dr Tomasza Samojlika

Data: 2017-03-10

10  marca 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego odbyły się warsztaty komiksowe prowadzone przez dr. Tomasza Samojlika z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Warsztaty były jednym z punktów seminarium „Zwierzęta w naturze i kulturze” organizowanego przez Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce, przy współpracy Nadleśnictwa Hajnówka, Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież szkół podstawowych oraz gimnazjów, a motywem przewodnim warsztatów była humorystyczna opowiastka Marka Stokowskiego „Łosie”, od przeczytania której rozpoczęły się zajęcia.  Pan Tomasz po krótkiej części teoretycznej, w której przedstawił najważniejsze zasady tworzenia historyjek obrazkowych, starał się pomagać uczestnikom przelać ich pomysły na papier. Młodzież była niezwykle kreatywna, pełna interesujących pomysłów i olbrzymiej chęci do działania. Powstałe prace zostały przekazane autorowi bajki „Łosie” w trakcie konferencji naukowej, niezmiernie ciesząc autora tekstu.
Uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy i mydełka w kształcie zwierzątek, ufundowane przez Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.
Agnieszka Kazberuk
fot. Małgorzata Gromotowicz

Data ostatniej zmiany: 2017-03-04 15:31:59

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook