Działalność Dyskusyjnego Klubu Książki

Data: 2017-06-02

Działalność Dyskusyjnego Klubu Książki w roku 2016 zamyka się 17 spotkaniami dyskusyjnymi o przeczytanych książkach z udziałem 151 osób, w tym 9 spotkań z udziałem 67 osób dorosłych, oraz 8 spotkań z udziałem 84 dzieci. Dzieci kończą spotkania klubowe efektownymi wystawami plastycznymi, na których przedstawiają bohaterów omawianych książek. Wielkim przeżyciem dla dzieci było spotkanie autorskie z pisarzem W. Widłakiem, który pojawił się w bibliotece w czarnym kapeluszu z rekwizytami swoich książek.
DKK działa w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki pod patronatem Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Moderatorem Klubu dla dorosłych jest Starszy Kustosz Joanna Kisielewicz. Klub dziecięcy prowadziła mgr Alicja Moroz, wieloletnia pracownica tzw. Biblioteki Pedagogicznej.
DKK tworzą czytelnicy, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. W 2016r. dorośli dyskutowali o książkach: Sz. Twardocha „Morfina”, J. Barnesa „Poczucie kresu”, T. Janssona „Wiadomość”, A. Pereza-Reverte „Cierpliwy snajper”, H. Studarta „Osiem zeszytów”,  R. Ligockiej „Wolna miłość”, D. Tartt „Szczygieł”, A. Barta „Fabryka muchołapek”, K. Atkinson "Jej wszystkie życia".
Przedmiotem spotkań DKK dla dzieci były książki: W. Widłaka „Pan Kuleczka”,
G. Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką”, M. Krajewskiej „Mój młodszy brat”,
J. Krzyżanek „Cecylka Knedelek i ulica Naleśnikowa”, M. Doyle, G. McLeana „Kurczaczek i sekret dobrego snu”, " B. Gawryluk "Klifka. Opowieść o foczce", U. Starka, M. Leppa "Jak tata się z nami bawił" i S. Tabacka "Płaszcz Józefa".
Dyskusyjny Klub Książki stanowi grupa niezwykłych czytelników, kochających książki. Spotkania DKK, to dyskusje o książkach, to przyjemność czerpana z rozmów o literaturze, to kontakt z literaturą współczesną polską i obcą, to także konwersacje o książkach nagradzanych przez krytyków literackich i czytelników.
Instytut Książki przyznał naszemu klubowiczowi, panu Adamowi Klupczyńskiemu I miejsce w konkursie na najlepszą recenzję w kategorii dorosłych  za recenzję książki  „Powolny Człowiek” J. M. Coetzee’go. Miło było nam przyjąć Dyplom Książnicy Podlaskiej dla Klubu DKK dla Dorosłych i Klubu DKK dla dzieci za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszą relację DKK w II półroczu 2016r.
Wszystkim klubowiczom, którzy sięgnęli po ambitne lektury i godzinami w bibliotece dyskutowali o literaturze, składam gorące podziękowania. Godziny dyskusji o przeczytanych książkach to nie tylko intelektualna rozrywka i duchowa uczta, to także satysfakcja,  że jest się częścią elitarnej grupy, która nie boi się tzw. wysokiej literatury.
Pani Joannie Kisielewicz i Pani Alicji Moroz, moderatorkom bibliotecznego DKK składam najserdeczniejsze podziękowania za bibliotekarskie zaangażowanie, organizację spotkań, wielką miłość do książek i promocję DKK, tym samym Biblioteki w Hajnówce.
Alla Gryc
  


                                             

     
 

Data ostatniej zmiany: 2017-06-01 21:18:55

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook