"Muzeum na kółkach”

Data: 2017-10-19
„Muzeum na kółkach” jako mobilna wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, rozbudziło zainteresowania hajnowian historią żydowską. Muzeum gościło w Hajnówce tylko przez trzy dni, ale zdążyli je zwiedzić dorośli i uczniowie szkół miasta i powiatu. „Muzeum na kółkach” jest nowoczesną formą ekspozycji połączoną z bogatym programem edukacyjnym, przybliżającym historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. Wielkim zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się interaktywna mapa Hajnówki ilustrująca żydowskie obiekty okresu międzywojennego, alfabet żydowski, słownik imion oraz realizowane w pawilonie pokazy i  zajęcia.
Uroczysta inauguracja projektu odbyła się 19 października o godzinie 10.00. Oficjalnego  otwarcia „Muzeum na kółkach” dokonali Starosta Powiatu Hajnowskiego Mirosław Romaniuk, Wicestarosta – Jadwiga Dąbrowska i Burmistrz miasta Hajnówka – Jerzy Sirak. Powitano pracowników Muzeum Polin i przybyłych hajnowian.
Alla Gryc jako koordynator projektu przedstawiła krótką historię osadnictwa Żydów w Hajnówce zapraszając do udziału w uroczystościach organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego towarzyszącym prezentacji „Muzeum na kółkach”.
Otwarcie „Muzeum na kółkach”  filmowała lokalna telewizja TVPodlasie i lokalni reporterzy.
Wszystkich zainteresowanych historią społeczności żydowskiej w Hajnówce zapraszamy do lektury książek i broszur, które są dostępne w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Alla Gryc
 
Fot.
Janusz Antipow
Robert Aleksiejuk
 
 

 
 
 

Data ostatniej zmiany: 2017-10-24 18:27:00

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook