Orynka – „Spirala Śmiechu przez łzy”

Data: 2017-10-27

27 października gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckie była pani Irena Piwowar. Orynka - tak nazywa siebie autorka tomiku wierszy satyrycznych  „Spirala Śmiechu przez łzy”, mimo iż z pochodzenia jest ślązaczką, pół – Polką i pół – Niemką, od dawna zakochana jest w Podlasiu. Życie zawodowe poświęciła pracy w szkole, pracując jako nauczyciel języka polskiego. Orynka od zdrobnienia Irenka, jest osobą zaangażowana we wszystkie sfery życia społecznego i kulturalnego. Niezwykle dynamiczna, wesoła, otwarta   - mówi po polsku, po śląsku  i  po „swojemu”.
Autorka dzieliła się swoją twórczością ze zgromadzonymi czytelnikami, którzy otrzymali dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnej energii. Pani Irena opowiadała o swoich zainteresowaniach i zajęciach, jakie wypełniają jej czas na emeryturze. Dała się poznać jako autorka satyrycznych wierszy, których największą inspiracją jest samo życie. Często to, co spotyka ją na co dzień, przenosi na papier. Sytuacje w naszym kraju oraz historie jakie się jej przydarzają są idealnym materiałem do tworzenia wierszy satyrycznych. Ubolewa, ocenia, przestrzega, krytykuje i  uczula czytelników na zachowania i postępowanie ludzi, którzy co raz częściej gubią morale. Od wielu lat współpracuje z kwartalnikiem  Biebrzańskim Szlakiem. Przekazała bibliotece jako pierwszy nr 3/2017 informując o systematycznym dostarczaniu kolejnych egzemplarzy kwartalnika.
Zabawna, zdystansowana, pełna wigoru i pozytywnej energii Pani Irena Piwowar starała się zaszczepić w hajnowianach swój optymizm, którego w jesienne dni szczególnie nam brakuje, I chyba jej sie to udało, bo na twarzach wszystkich zebranych zagościł uśmiech, który nie schodził z ich twarzy do końca spotkania.
Zapraszamy do lektury promowanego tomiku  Ireny Piwowar „Spirala Śmiechu przez łzy”.
Marzena Niewiadomska

Data ostatniej zmiany: 2017-11-05 07:59:38