„Rodziny na start!”

Data: 2017-12-01
„Rodziny na start!” to projekt realizowany przez Klub Młodych Mam ze środków Programu „#DziałajLokalnieX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.
Jednym z zamierzeń projektu było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, najlepiej na zajęciach sportowych lub tanecznych.
Zapałem sportowym i duchem walki próbował zarazić nasze dzieci trener KS Judo Puszcza – Pan Sebastian Biedź, który 21 listopada przeprowadził pokazowy trening judo z udziałem chętnych dzieci. Nasze pociechy pod jego trenerskim okiem poznały między innymi podstawowe techniki rzutów i chwytów przeciwnika, ćwiczyły swoją ogólną sprawność fizyczną przeciągając linę, czołgając po matach  lub wykonując tradycyjne przewroty. Dzieciaki były wniebowzięte i pilnie wykonywały polecenia trenera. Po godzinnych zajęciach, zmęczone, ale z uśmiechem na twarzy domagały się kolejnych zajęć judo.
Kontynuując „aktywny” tydzień w Klubie Młodych Mam dzieci uczestniczyły w zajęciach taneczno-rytmicznych przeprowadzonych przez instruktora tańca HDK – Panią Justynę Birycką. Zajęcia te okazały się być radosną i spontaniczną zabawą z tańcem. Dostosowane do rozwoju psychomotorycznego dzieci, pozwalają na rozwijanie umiejętności ruchowych już od najmłodszych lat, wprowadzają w świat tańca, pomagają zrozumieć rytm i poznać podstawowe kroki taneczne.
„O emocjach naszych dzieci” to wykład połączony z warsztatem, przeprowadzony w ramach projektu „Rodziny na start” przez panią psycholog i psychoterapeutką Justynę Kruszewską. Rodzice na każdym etapie rozwoju i życia dzieci borykają się z różnego rodzaju problemami emocjonalny swoich pociech. Agresja, nieśmiałość, zazdrość to jedne z wielu uczuć, z którymi dzieci często sobie nie radzą, przysparzając tym wielu problemów wychowawczych. Pani psycholog próbowała rozwiać nasze wątpliwości i podpowiedziała, w jaki sposób możemy pomóc naszym dzieciom oraz sprawić, aby dom był pełen wzajemnej miłości i szacunku mimo wyznaczonych granic.
Oprócz ścisłych działań założonych  w  projekcie trwającym  od czerwca do listopada udało nam się również ze środków Programu „#DziałajLokalnieX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce zakupić gry planszowe oraz wydrukować ulotki i koszuli promujące  Klub Młodych  Mam. Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu klubu 13 grudnia o 17.00 w Czytelni dla Dorosłych rodziców  wraz z  dziećmi 3-4 letnimi  do uczestnictwa w „Programowaniu na dywanie”. Do zobaczenia !!!
Marzena Niewiadomska
Fot. A. Kazberuk i M. Niewiadomska
 
   


 

Data ostatniej zmiany: 2017-12-08 13:37:15

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook