Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece

Data: 2018-01-21
19 stycznia 2018 roku  w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego odbyła się uroczystość z okazji wyjątkowego święta – Dnia Babci i Dziadka.  Na to międzypokoleniowe spotkanie, już po raz czwarty organizowane w hajnowskiej bibliotece,  tym razem to uczniowie klasy III d ze Szkoły Podstawowej Nr 4 zaprosili swoich dziadków w biblioteczne progi, aby podziękować im za bezinteresowną miłość i poświęcenie. „Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece” to wyjątkowe wydarzenie i co roku staramy się, aby obecni na nim byli także dyrektorzy szkół i burmistrz miasta. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas Pani Bożena Markiewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 i burmistrz Andrzej Skiepko.
Wychowawczyni klasy - Pani Julita Tokajuk, przygotowała montaż słowno-muzyczny, w oparciu o realizowaną w tym roku innowację pedagogiczną „Słowem pisane – poetycka twórczość dzieci”. To właśnie jej wychowankowie byli autorami wierszy dedykowanych swoim babciom i dziadkom, co nadawało uroczystości wyjątkowego charakteru. Poetyckie strofy przeplatane śpiewem i tańcem stworzyły niezwykle wzruszającą całość, wprowadzając zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Dziadkowie nie kryli wzruszenia słysząc wiersze im dedykowane, a trzeba przyznać, że powodów dla których dzieci darzą ich bezgraniczną miłością jest naprawdę mnóstwo.
Po części artystycznej dzieci wręczyły dziadkom prezenty, własnoręcznie wykonane aniołki i „personalizowane” płócienne torby, a bibliotekarze obdarowali ich okolicznościowymi zakładkami do książek. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć wnucząt z dziadkami, bo wszyscy tego dnia wyglądali wyjątkowo elegancko i dostojnie. Po słowach życzeń i towarzyszącym im emocjom, zaprosiliśmy naszych gości na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.
21 stycznia, również w bibliotece,  swoim ukochanym babciom i dziadkom pięknie dziękowały sześciolatki z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce. Pod okiem Pań Bożeny Janickiej i Marioli Krawczyńskiej dzieci deklamowały, śpiewały, tańczyły, wyrażając tym sposobem  miłość i wdzięczność za czas i trud  włożony w ich wychowanie. Część artystyczna wywołała ogromne emocje na twarzach zaproszonych gości, którzy nie kryjąc dumy hojnie nagradzali oklaskami występy wnucząt. W tym szczególnym dnu nie mogło zabraknąć życzeń i prezentów, którymi dzieci szczodrze obdarowały swoich dziadków. Wspólny poczęstunek i zdjęcia przy choince były miłym akcentem kończącym tegoroczne obchody „Dnia Babci i Dziadka w Bibliotece”.
Tekst J. Kisielewicz
Fot.  A. Kazberuk
 

Data ostatniej zmiany: 2018-01-31 12:47:15

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook