Relacja z DKK Marzec

Data: 2018-03-17

W sobotnie przedpołudnie 17 marca 2018 r.,  w Czytelni dla Dzieci spotkali się mali miłośnicy książek. W tym dniu rozmawialiśmy o długo oczekiwanej wiośnie. Mimo mrozu, do okna zaglądało ciepłe, wiosenne słoneczko, które oświetlało radosne buzie dzieci. Uczestnicy już przy powitaniu powiedzieli, że nie mogą doczekać się, kiedy na niebie zobaczą nadlatujące krzykliwe żurawie, kaczki czy bociany, na drzewach zielone liście, a w ogródkach i lesie pierwsze wiosenne kwiaty. Bardzo tęsknią za zabawami na świeżym powietrzu.
Po luźnej rozmowie, klubowicze przeszli do dyskusji o książce Marii Kownackiej "Kajtkowe przygody". Głównym bohaterem i narratorem książki jest bocian Kajtek. To urocza, pełna ciepła opowieść dla dzieci, o perypetiach i życiu bociana, który nie mógł odlecieć do ciepłych krajów. Boćkiem zaopiekowała się rodzina gospodarzy na wsi. Miłośnicy książek byli zachwyceni, jak wspaniale bocian Kajtek poradził sobie z zimą. Doszli do wniosku, że zwierzętami należy zaopiekować się jeśli są chore, bo one  czują tak samo jak my, przecież są żywymi istotami.
Zachęcamy do przeczytania innych mądrych, ciekawych książek Marii Kownackiej, które dostępne są w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.
Po krótkiej przerwie klubowicze obejrzeli wystawkę "Tydzień książki regionalnej", po czym przystąpili do tworzenia prac. Tym razem dzieci  w swoich pracach  zastosowały nową sztukę kiri-origami płaskie z koła. Były zachwycone techniką kiri-origami, składaniu oraz odkrywaniu możliwości budowy nowych modeli nie było końca. Na zakończenie spotkania zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.
Do zobaczenia w kwietniu, na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki!

 

Data ostatniej zmiany: 2018-03-28 21:41:44

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook