Przegląd Poezji Patriotycznej "Kocham Moją Ojczyznę"

Data: 2018-04-24

24 kwietnia 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Rakowieckiego odbył się Przedszkolny Przegląd Poezji Patriotycznej "Kocham Moją Ojczyznę".  Konkurs recytatorski zorganizowały nauczycielki z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce – Panie Bożena Janicka, Beata Środa, Agata Majewska – Iwaniuk i Barbara Grosz.  Honorowym  patronem Przeglądu  był dyrektor Przedszkola Nr 2 w Hajnówce – pani Iwona Raszkiewicz. Przegląd wspaniale współgrał ze zbliżającymi się majowymi świętami patriotycznymi, jak też z  celebrowaną przez cały rok 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość miała na celu integracje rodzin i społeczności lokalnej, ale przede wszystkim swoistą lekcją patriotyzmu w wykonaniu najmłodszych Polaków – dzieci z Przedszkola Nr 2. Piękno strof poezji patriotycznej pozwoliło dzieciom na lepsze poznanie Ojczyzny – jej tradycji i historii, a licznie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem wysłuchała wszystkich wystąpień małych recytatorów. Każdy z uczestników przeglądu otrzymał dyplom, statuetkę oraz upominek. Na dzieci i ich rodziców czekał słodki poczęstunek. Cieszymy się  bardzo, ze tak piękna inicjatywa mająca na celu promocje czytelnictwa i postawy patriotycznej miała miejsce w naszej bibliotece.
Marzena Niewiadomska
Fot. Barbara Frankowska