Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

Data: 2018-04-28

W sobotnie przedpołudnie 28.04.2018 r., w Czytelni dla Dzieci spotkali się mali miłośnicy literatury. Tym razem towarzyszyła im książka Elizy Piotrowskiej " Legenda o poznańskich koziołkach".
Po przywitaniu się i zapoznaniu z nowymi dziećmi, które tego dnia dołączyły do grona bibliotecznych klubowiczów, przeszliśmy do dyskusji na temat przeczytanej książki.
Co łączy koziołki i zegar? Kim był Mistrz Bartłomiej? Dlaczego koziołki znalazły się na wieży? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań dotyczących słynnego poznańskiego symbolu dzieci odnalazły w książce Elizy Piotrowskiej. Napisana wierszem i wspaniale zilustrowana legenda adresowana do najmłodszych, w sposób przystępny i niezwykle interesujący przedstawia historię koziołków, a także postaci związanych z dziejami Poznania. Zawarte w legendzie wiadomości wzbogacą wiedzę dziecka i zachęcą do dalszego poznania dziejów miasta i jego zabytków. Wakacje tuż, tuż, może więc uda się Wam zawitać do Poznania i zobaczyć na żywo ratusz ze trykającymi rogami koziołkami?
Po krótkiej przerwie na ciasteczka i obejrzeniu wystaw znajdujących się w Czytelni dla Dzieci, miłośnicy książek przystąpili do tworzenia prac plastycznych. Na zakończenie spotkania zrobiłyśmy pamiątkowe zdjęcia z pięknymi pracami uczestników.
Do zobaczenia w maju na kolejnym spotkaniu DKK.

 

Data ostatniej zmiany: 2018-05-09 15:17:05

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook