Klub Młodych Mam "W poszukiwaniu lata"

Data: 2018-06-24

24 czerwca 2018 roku Klub Młodych Mam w ramach realizacji projektu „Mamo, tato to już lato!”  ruszył na wycieczkę „W poszukiwaniu lata” do ogrodu botanicznego: Ziołowego Zakątka, położonego wśród malowniczych pól i lasów Podlasia.
Opowieści przewodniczki wprowadziły nas w historię ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru roślin,  chronionych i dziko rosnących gatunków jadalnych, jak również roślin trujących czy przyprawowych. Zdobyliśmy wiedzę o właściwościach ziół i ich zastosowaniu w wielu dziedzinach życia.
Wędrowaliśmy wąskimi leśnymi ścieżkami i odkrywaliśmy zaskakujące ilości zakamarków.   Zwiedziliśmy zrekonstruowany zabytkowy, XVII-wieczny drewniany kościół wraz z ogrodem biblijnym, domek szeptuchy, krąg z roślinami aromatycznymi, zakątek czosnkowej aromaterapii, domek Misia z popularnej wśród dzieci bajki „Masza i niedźwiedź”. Architektura zabytkowych wiejskich domów z połowy XIX wieku  pozwoliła nam zapoznać się z życiem, jakie dawniej toczyło się w podlaskich gospodarstwach.
W ramach regeneracji sił posiliłyśmy się ekologicznym obiadem w klimatycznej restauracji w przytulnym wnętrzu, oddającym charakter podlaskiej wsi.
Uczestniczące w wycieczce dzieci poznały funkcjonowanie ekologicznego gospodarstwa. W ogrodzie najmłodsi skorzystali z atrakcji, jakie daje zbudowany z naturalnych materiałów plac zabaw. Największym zainteresowaniem cieszyła się stodoła, w której dzieci mogły oddać się zabawie na sianie.
Wyjazd ten pozwolił na zacieśnienie więzi klubowiczek, co zaowocuję lepszą współpracą w przyszłości oraz prężnym rozwojem grupy.
Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Mamo, tato to już lato!", dofinansowanego ze środków Programu #DzialajLokalnie X edycja Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.
Barbara Frankowska
Fot. Barbara Frankowska, Beata Wieremczuk
 

Data ostatniej zmiany: 2018-07-09 15:50:13

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook