Walentynkowe spotkania z książką

Data: 2019-02-14

14 lutego obchodzone są Walentynki – święto wszystkich zakochanych. Tego dnia  bibliotekę licznie odwiedziły przedszkolaki, które brały udział w zajęciach edukacyjno – literackich ph. „Zakochaj się w Bibliotece”.  Dzieci w trakcie spotkania dowiedziały się, skąd wywodzi się tradycja Walentynek, a prowadzące zajęcia bibliotekarki zaprezentowały szeroki wybór literatury dziecięcej na temat przyjaźni i miłości. Opowiadanie „Franklin i walentynki”, które przeczytała przedszkolakom bibliotekarka pokazało dzieciom, jaką ogromną wartością w życiu są  prawdziwa przyjaźń i koleżeństwo.  Dzieci wykonały również „Walentynkowe drzewka przyjaźni”, a na koniec spotkania wspólnie zagraliśmy w głuchy telefon, przekazując sobie hasło „Zakochaj się w bibliotece”.
Na „Walentynki z Żubrem Pompikiem” zaproszono bibliotekarki do Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Wraz z „Jeżykami” przeczytaliśmy jedno z opowiadań Pana Tomasza Samojlika z cyklu „Tropy na śniegu”, a dzieci miały za zadanie przygotować ilustracje do wysłuchanej historii. Na koniec przedszkolaki zaprezentowały swoje prace w drewnianym teatrzyku Kamishibai, wcielając się w rolę bohaterów książki  o przygodach Pompika.
Był to naprawdę niesamowity dzień, dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich Paniom za wspólne celebrowanie święta miłości i przyjaźni.
Joanna Kisielewicz
Fot. Barbara Frankowska

 

Data ostatniej zmiany: 2019-02-26 13:56:05

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook