„Miłość rozkwita na wiosnę”

Data: 2019-03-21

21 marca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce uczciła pierwszy dzień wiosny i zarazem Światowy Dzień Poezji w wyjątkowy sposób, zapraszając miłośników poezji na wieczór ph. „Miłość rozkwita na wiosnę”. Pomysłodawczynią i prowadzącą spotkanie była Pani Laura Kozowska – poetka, blogerka, autorka książek „Rozmowy z Guzikiem” i „Nie ma takiego bagna, z którego nie da się wyjść”. Pochodząca z Wielkopolski, od niedawna hajnowianka, Pani Laura opowiedziała gościom o swoim niezwykle twórczych pasjach. Kobieta wielu talentów, pisząca nie tylko wiersze, cała sobą zaangażowana w życie społeczne, zapragnęła poznać hajnowskie środowisko literackie. Miejska Biblioteka Publiczna będąca przestrzenią spotkań i dzielenia się twórczością, jest na pewno doskonałym miejscem do tego typu wydarzeń.
Wieczór zainicjowała Dyrektor MBP, Alla Gryc, czytając wiersz Jana Zalewskiego „Jeszcze tylko niebo wyślę”. Kolejno swoje wiersze zaprezentowali: prezes Edward Lipiński („Puszcza Białowieska”), Wiera Masajło („Zamykam oczy”), Sławomir Kulik („Zielony kwiecień”), Krystyna Łukjaniuk („Miłość”), Wiesław Lickiewicz („Wiosna i miłość”), Leokadia Koszelewska („Puszczy czar”), Franciszka Kalinowska („O kotkach”), Leonida Orabczuk („Erotyk”), Stanisław Ustyniuk („Dedykacja”), Laura Kozowska („Brzozy”).
Wprowadzeni w liryczny i wiosenny nastrój goście postanowili nie poprzestawać na jednym spotkaniu, wyznaczając termin kolejnego na 9 kwietnia 2019 r. (wtorek), na godz. 17.00. Grupa poetycka jest otwarta na nowych sympatyków poezji, w związku z czym zapraszają wszystkich ludzi pióra na spotkanie.
Joanna Kisielewicz
Barbara Frankowska
Fot. Barbara Frankowska

Data ostatniej zmiany: 2019-03-06 13:31:33

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook