Zawód ilustrator – warsztaty z Agatą Łukszą

Data: 2019-03-19

19 marca 2019 r. z uczniami klas II Szkoły Podstawowej nr 5 w Hajnówce spotkała się   Agata Łuksza – grafik i ilustratorka książek. Pani Agata jest założycielką agencji graficznej „Pracownia Bobra” i mimo młodego wieku na swoim zawodowym koncie ma już kilka dosyć ważnych osiągnięć i sukcesów. Talent młodej hajnowianki dostrzegło między innymi wydawnictwo Zielona Sowa, które zaproponowało jej opracowanie szaty graficznej do nowych wydań klasyki literatury dziecięcej, m. in. „Alicji w Krainie Czarów”, „Akademii Pana Kleksa” „W pustyni i w puszczy”, czy „Podróży Guliwera”. Drugoklasiści z entuzjazmem przystąpili do zadawania pytań Pani Agacie, dociekając między innymi, czy lubi swoją pracę, jak długo  pracuje nad jednym zleceniem, kto odkrył drzemiący w niej talent i potencjał. Dzieci z zaciekawieniem i niekłamanym podziwem obejrzały najnowsze projekty nad którymi pracuje Pani Agata, zachwycając się każdym detalem i wyobraźnią ilustratorki.
Pani Agata przygotowała dzieciom kreatywne ćwiczenia, dzięki którym mogły poczuć się niczym prawdziwi rysownicy. Najwięcej emocji towarzyszyło zespołowemu tworzeniu obrazkowej historyjki o przygodach Adasia. Był to nie tylko test na wyobraźnię dzieci, które kolejno rozwijały historię Adasia, rysując scenki ćwiczyły również swoje umiejętności plastyczne. Powstała niemal 30 – kartkowa ilustrowana książka, której żartobliwy tytuł „Nad morzem i w Kosmosie” sugeruje, że dzieciom wyobraźni na pewno nie brakuje.
Dziękujemy Pani Agacie za kolejne spotkanie z hajnowskimi dziećmi i niesamowitą dawkę inspiracji i pozytywnej energii.
Joanna Kisielewicz

 

Data ostatniej zmiany: 2019-03-22 14:38:25

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook