Jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej - „70 lat w służbie książki”

Data: 2019-05-13

Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce  zbiegł się ze stuleciem niepodległości Polski i stuleciem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Jubileuszową uroczystość zaszczycili swoją obecnością czcigodni księża parafii katolickiej i prawosławnej, wicedyrektor Książnicy Podlaskiej, kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego i przewodnicząca Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz bibliotekarze z Bielska Podlaskiego, Łomży i Podgórza oraz bibliotek gminnych powiatu Hajnowskiego.
W uroczystości uczestniczyli przedstawicie władz samorządowych: Burmistrz Miasta Hajnówka i Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego, Przewodnicząca Rady Miasta i Przewodniczący Rady Powiatu oraz Radni Rady Miasta i członkowie Zarządu Powiatu Hajnowskiego.
Znamienitą grupą gości stanowili dyrektorzy przedszkoli i szkół oraz jednostek samorządowych i stowarzyszeń współpracujących z biblioteką. Miło było gościć bibliotekarzy hajnowskich szkół wszystkich szczebli. Nieoceniona była obecność naszych artystów, literatów, czytelników,  sympatyków książki i biblioteki, przyjaciół  i szczodrobliwych sponsorów. Ze wzruszeniem witaliśmy obecnych bibliotekarzy i dawnych pracowników. Minutą ciszy uczciliśmy tych, których już nie ma wśród nas.
Wykład „O historii bibliotek publicznych w powiecie hajnowskim” połączony z osobistymi sentymentalnymi wspomnieniami przedstawiła Maria Mierzwińska – wieloletnia przewodnicząca Koła Przyjaciół Biblioteki. Historię Biblioteki i jej działalność na rzecz promocji książki i upowszechniania czytelnictwa w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła Alla Gryc – dyrektor MBP.
Niebywałą atrakcją był spektakl teatralny w wykonaniu studentek UTW: Anny Dąbrowskiej i Eugenii Przydacz. Zachwycił publiczność przedstawiony fragment sztuki Jerzego Szaniawskiego „Dwa teatry” w reżyserii Antoniny Skoruk.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w jubileuszowej uroczystości, wieloletnią pracę i współpracę w zakresie upowszechniania książki i czytelnictwa. Dziękujemy za piękne życzenia i codzienne serdeczności, trwałe więzi z biblioteką i wielką miłość do książek.
Alla Gryc
w imieniu zespołu pracowników

fot. Zbigniew Dzwonkowski

 

Data ostatniej zmiany: 2019-06-13 10:32:55

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook