Klub Miłośników Poezji

Data: 2019-11-12

Kochani to już 9 spotkanie. Od 9 miesięcy spotykamy się jako Klub Miłośników Poezji w Hajnówce. A skoro 9 miesięcy to już niebawem przedstawimy Państwu nasze pierwsze "dziecko". Będzie to Antologia poezji Naszych. Wspaniali ludzie i piękna energia. Spotykamy się, bo kochamy poezję. Piszemy własną, ale też nie wszyscy. Są i tacy, którzy przychodzą posłuchać, poczytać poezję Wieszczów i innych poetów naszych polskich. Mamy w Klubie cudowną kobietę, która rozwesela nas wszystkich, mówi o sobie " kabareciara". Czyta nam piękną poezję, śpiewa i deklamuje wiersze.
Dwóch Panów: Staszek i Wiesiu to nasza męska Część Klubu. Staszek przepisuje wierszyki na kartki i wręcza je przechodniom pod sklepami lub na ulicach Hajnówki, by otulić ich poezją. Wiesiu to wytrawny poeta i wydał już 2 tomiki swoich wspaniałych poezji. Nasza Krysia robi wspaniałe rękodzieło, a jej poezje są jak utkane dzieła, piękne i tyle w nich świeżości. Jest i Wala, która zachwyca nas kwiecistym językiem swoich wierszy i piękną staropolską mądrością ubraną w słowa. Czasami czyta w języku białoruskim i to również bardzo lubimy. Ania z ogromną wrażliwością dotyka poezją jak skrzydłami motyla. A nasza Lidia jakby konkretna kobieta na codzień, a taka lekka, eteryczna jest Jej poezja.
To stali bywalcy lecz i pojawiają się nowi. Chętnie przyjmujemy do swojego grona każdego, kto tylko kocha poezję.
Istotną sprawą jest to, że nie ma u nas krytyki. Kochamy ten nasz wspólny czas przy kawie, herbacie i cieście. Lubimy te nasze rozmowy tematyczne, bo każdy miesiąc jest inny. W listopadzie była to "Wolność", w grudniu będzie "Nadzieja i dar".

Jak dotąd nasze działania wspierała poprzednia Pani Dyrektor Biblioteki Pani Alla Gryc. Teraz wspiera nas i wpada do nas Pani Dyrektor Maria Skwarczyńska.
Zawsze miło nas biblioteka gości. Za co z serca dziękujemy. Basia, Agnieszka i Joanna robią nam zdjęcia, plakaty, przygotowują stoły, jest cudownie.
Wystarczyła iskra by płomień poezji otulił okolice. Tą iskierką jestem ja, założyłam ten Klub i prowadzę. Piszę od dziecka i kocham kąpiele w poezji. Jeśli też to lubisz zapraszam do nas. Nie ma znaczenia wiek, ani wykształcenie, ani nic innego. Bądź z nami. Serdecznie zapraszamy.
Spotykamy się w każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 16.00.
Do zobaczenia zatem.

Laura Żurawska

Data ostatniej zmiany: 2019-10-24 10:50:20

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook