Ferie w bibliotece

Data: 2020-01-21

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Dr. T. Rakowieckiego nie mogło zabraknąć zorganizowanych zajęć dla hajnowskich dzieci. Jak zwykle staramy się, aby nasza oferta była atrakcyjna i ciekawa, tak, aby dzieci z przyjemnością spędzały czas w bibliotece.
W trakcie dwutygodniowego wypoczynku starałyśmy się aktywizować i pobudzać kreatywność dzieci, dlatego twórcze zmagania z papierem, farbami i innymi materiałami plastycznymi przyjemnie wypełniały im czas.  Powstały oryginalne i niepowtarzalne zabawki z recyklingu, kolorowe maski karnawałowe, a dziecięca wyobraźnia zaskakiwała prowadzące zajęcia bibliotekarki niejednokrotnie.
Niecodzienną okazją było spotkanie się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy odwiedzili bibliotekę i opowiedzieli o swojej pracy, a przy okazji zademonstrowali nowoczesny sprzęt wykorzystywany w trakcie pełnienia służby i ochrony granic. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia, w trakcie których dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego wypoczynku w trakcie ferii zimowych.
Leśniczy Wojciech Furmanek po raz kolejny poprowadził zajęcia feryjne. Tym razem opowiadał dzieciom o tym, jak należy obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Nie zabrakło ciekawych eksponatów:  poroża łosia, wypchanych zwierząt – borsuka i jenota, ale przede wszystkim pan leśniczy pokazał nam wiele niepowtarzalnych zdjęć i filmików zwierząt, które udało mu się wykonać w trakcie spacerów po Puszczy Białowieskiej.
Edukacyjny charakter miało też spotkanie poświęcone ozobotom, które dzieci programowały z pomocą nauczycielek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 – Pań Anety Sołowianiuk i Anny Bowtruczuk. Zajęcia te dowiodły, że nowoczesna technika i roboty na dobre zadomowiły się w naszym życiu, a dzieci wyjątkowo sprawnie wkroczyły w świat kodowania i ozobotów.
W tegoroczne ferie wspólnie piekliśmy też pierniczki, które fantazyjnie ozdobione lukrem i posypkami były powodem dumy dla dzieci. Było naprawdę smacznie! Tradycyjne gry towarzyskie i planszówki niejednokrotnie umilały nam czas w te styczniowe przedpołudnia, a dzieci choć na chwilę zapomniały o istnieniu tabletów i telefonów komórkowych.
Dwa tygodnie wspólnej zabawy minęły nam w mgnieniu oka, a my dziękujemy wszystkim którzy w tym roku nas wspierali w trakcie organizacji wypoczynku zimowego – Nadleśnictwu Hajnówka i Placówce Straży Granicznej w Białowieży.
Tekst: Joanna Kisielewicz
Zdjęcia: Zespół biblioteczny

  

 
 

Data ostatniej zmiany: 2020-01-16 13:13:09

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook