Promocja albumu Jerzego Rajeckiego „Klimaty Podlasia”

Data: 2020-08-20

Zapraszamy na promocję albumu Jerzego Rajeckiego „Klimaty Podlasia”, 21 sierpnia 2020 r. (piątek), godz. 17.00 Dom Nauczyciela, ul. Piłsudskiego 6.

Jerzy Rajecki - fotograf, mieszka w Białymstoku, pochodzi z Hajnówki. Szczególnym sentymentem darzy okolice Hajnówki i Bielska Podlaskiego. Próżno jednak szukać na Jego fotografiach żubrów czy najsłynniejszych zabytków - symboli regionu. Z fragmentów krajobrazów i codzienności mieszkańców wsi Jerzy Rajecki tworzy własny mit Podlasia, krainy sielskiej, oddalonej od zgiełku, w której czas się zatrzymał. Z fotografowanych obiektów najważniejszy jest dla niego człowiek. Sportretował kilkadziesiąt tysięcy osób w domach i na zewnątrz, podczas pacy, odpoczynku albo modlitwy.
Album „Klimaty Podlasia” podzielony jest na sześć rozdziałów zawierających 300 zdjęć, które powstaływ ciągu ostatnich ośmiu lat.
Spotkanie organizowane w ramach projektu "Hajnówka dostępna - program dostępności miasta w sferach kultury i turystyki inspirowany rozwiązaniami włoskimi z miasta Matera" 
projekt nr POWR.04.03.00-00-0132/18

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i w miarę możliwości przybycie na spotkanie z podpisanym Oświadczeniem.
Na spotkaniu zapewniona zostanie dostępność dla osób z trudnościami w poruszaniu się (w tym na wózkach inwalidzkich), dostęp do pomieszczenia jest możliwy przez podjazd z prawej strony budynku i drzwi tarasowe.
power
[grafika: logotypy: Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny]

[grafika: okładka albumu; u góry kolejno napisy na niebieskim tle nieba - Jerzy Rajecki, Klimaty Podlasia, The atmospfere of Podlasie, Fotografia; u dołu starszy pan całujący małego konia, w tle łąka]

Regulamin wydarzenia wewnątrz budynku

Oświadczenie COVID o stanie zdrowia wydarzenia w budynku

Data ostatniej zmiany: 2020-08-13 11:12:29

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook