Zuzanna Celmer z wizytą
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce

Data: 2010-09-30

30 września 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna miała przyjemność gościć  panią Zuzannę Celmer. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Instytutu Książki i  Książnicy Podlaskiej w Białymstoku, które w ten sposób chciały wyróżnić i nagrodzić prężnie  działający przy naszej bibliotece Dyskusyjny Klub Książki. Spotkanie miało charakter otwarty, oprócz klubowiczów obecna była spora grupa hajnowian, którzy nie mogli przepuścić okazji spotkania z Zuzanną Celmer.

Zuzanna Celmer jest psychologiem i jedną z pionierek terapii małżeńskiej w  Polsce, od lat współpracuje z radiem i telewizją, przez dłuższy czas miała swoją stałą rubrykę między innymi  w miesięczniku „Zwierciadło”. Jest autorką 9 książek, część z nich przetłumaczono na języki obce, a także wielu publikacji poruszających kwestie jakości życia. O jakości życia niezwykle ciekawie i zajmująco opowiadała też na spotkaniu, chętnie dzieląc się z publicznością swoją wiedzą i doświadczeniem. Wieloletnia praktyka terapeutyczna, umiejętność nawiązywania kontaktów, a przede wszystkim charyzma pani Zuzanny sprawiły, że między gościem a widownią szybko nawiązała się nić porozumienia.  Publiczność, będąc pod  ogromnym wrażeniem osoby i wiedzy pani  Celmer, w wyjątkowym skupieniu wysłuchała wielu rad i spostrzeżeń, które pozwoliły im choć na krótką chwilę zatrzymać się, by z dystansu przyjrzeć się swojemu życiu. Presja jaką wywieramy na sobie i otoczeniu, bezsensowna gonitwa za dobrami materialnymi, powolne zacieranie się podstawowych więzi międzyludzkich, to tylko jedne z wielu przyczyn, przez które tak wielu ludzi błądzi i traci równowagę życiową. Psycholog, specjalista od ludzkiego umysłu i emocji, zachęcała do tego, by częściej  słuchać swego wewnętrznego głosu, dbać o swój intelekt, duchowość, bo to wszystko pomoże nam na nowo odnaleźć harmonię w życiu. Jak powiedziała pani Zuzanna: „Życie to nie ciasto, na nie przepisu  nie  ma…”, ale każdy z nas jest w stanie polepszyć jego jakość, dlatego stosując się do jej zaleceń zachęcam wszystkich do uczestnictwa w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki, wszak jest  to doskonała uczta dla intelektu i ducha.
                                                                             Joanna Kisielewicz

Data ostatniej zmiany: 2013-07-29 17:32:40